nikula
22.11.13,11:05
s. r. o. od júna tohto roku otvorila prevádzku Tipos a tu sú niektoré veci, ktoré sú s DPH a niektoré bez. Týka sa firmy koeficient DPH?Doteraz všetko fakturovala s daňou.
Ako postupovať???? Používať koeficientovanie alebo nie?
KEJKA
02.12.13,15:16
ak bude fakturovať, resp.priznávať tržby bez DPH, tak sa jej koeficient týka.
nikula
03.12.13,07:10
aj keď sa jedná len o malé sumy (mesačne cca 50 eur bez dph)? Ten koeficient sa má použiť už pri nasledujúcom štvrťočnom daňovom, alebo po ukončení roku?
mondes
03.12.13,08:29
nikula (Dnes 09:10) aj keď sa jedná len o malé sumy (mesačne cca 50 eur bez dph)? Ten koeficient sa má použiť už pri nasledujúcom štvrťočnom daňovom, alebo po ukončení roku?

DPH musíš prepočítavať koeficientom v prípade, ak máš tržby, teda príjmy, oslobodené od dph a tržby s nárokom na celkový odpočet DPH. Teda ak Vaša spoločnosť mala od júna tržby z tovarov a služieb aj s dph aj s oslobodením dph, tak ste povinní od júna dph prepočítavať koeficientom. Ten prvotný je najlepšie si dohodnúť s DU a na konci roka sa spätne koeficient upraví. A koeficientovať sa má už aj pri malých sumách.
nikula
04.12.13,08:35
takže je potrebné dať dodatočné priznania za štvrťroky a v tomto už postupovať správne.
nikula
19.12.13,12:50
prosím o nasmerovanie k výpočtu koeficientu, aký je postup. Neviem, či som dobre pochopila ... výnosy bez dane, ktoré sme zdaňovali vydelíme výnosmi bez dane zo všetkých (čiže už aj s tými bez dane). A keď si vypočítam ten koefičient, ako ho mám použiť. V programe mám pred vyplnením dph možnosť koeficient DPH, takže stačí len tam zadať a bude vypočítané. Vlastne ten koeficient sa používa pri výpočte z celej dane alebo len pri dph na výstupe
Nakoľko je to prvý rok, treba sa dohodnúť s daňovým úradom? Vopred ďakujem za rady...