grammatika
22.11.13,12:23
Dnes mi vyhodilo pri podávaní DPH priznania:
Správa o odoslaní podania z aplikácie eDANE

Podanie Riadne danove priznanie DPH vzor 2012,2013 - druh podania: R

od odosielateľa ......... s certifikátom 1 za daňový subjekt ............. nebolo odoslané.

Dôvod:Interná chyba

Po zatelefonovaní na tel.linku mi bolo oznámené, že majú chybu a nejde podávať dokumenty.
Vraj mám skúsiť neskôr, alebo cez víkend...Pani si asi myslí, že iní ľudia musia pracovať nonstop a jej pekne padne v piatok o 15hod a má svätý pokoj...a firmy nech sa trápia!
Serie ma tento systém a to už riadne, podotýkam, že som dnes kvôli DPH došla zo svojej PNky (operácia) do práce, aby sme si splnili povinnosť a nemám možnosť sem dojsť aj v pondelok, ako bola pani múdra na telef.linke.
Oni zjavne nepoznajú aj iné príčiny nemožnosti podania priznania, nie vždy človek môže a nie vždy podáva subjekt v posledný deň podania...

Joj strašne ma tá ženská rozčúlila, že nech človek cez víkend kontroluje, či im už ich stránka funguje, kebyže aspoň oznam uverejnia, alebo niečo...
Janinkaaa
22.11.13,11:28
Ja som dnes odoslala DPH bez problémov.
grammatika
22.11.13,11:37
Tak si mala šťastie, majú teraz chybu a ani o nej neupozornia a pani na linke je "múdra", že veď mžte cez víkend alebo v pondelok...nie vždy človek môže...a resp. ešte bola "múdra", že veď to podajte poštou...hovorím, že nebudem s konateľom, nemá to ako podpísať...ona: "nechajte to na sekretariáte" - tak to ma pobavilo, pani si myslí, že každá firma má x zamestnancov a sekretariátov a že konateľ každý deň chodí do kancelárie...
a na to ona: "tak to podpíšte vy a podajte".
Pani asi netuší, čo je splnomocnenie len na elektronické podávanie.
No a takýto pracovníci študovaní sedia na horúcej linke daňového úradu :)
Hlavne, že my musíme všetko, ešte aj kontrolný výkaz podávať, to si neviem predstaviť, že podám DPH a v zápätí im padne systém a KV nebudem môcť podať, hmmm, to mi hneď príde pokuta? joooj, ale tam sedia mudrlatni...

ľudkovia moji zlatí, koľko toho ešte budeme trpieť?
Prosím Vás, skúste im napísať každý mail, že im to dnes nefunguje, nech sa im zahltí aspoň mail :)
IVEB
22.11.13,11:41
Ani ja som nemala okolo 12:00 žiadne problémy s podaním.
grammatika
22.11.13,11:43
Odpoveď z DU:

Dobrý deň,

Udalosť SD.... bola uzatvorená.

Názov: edane dna 22.11.2013
Dátum a čas otvorenia: 22/11/2013 13:32:35
Dátum a čas uzatvorenia: 22/11/2013 13:34:19


Riešenie: Dobry den!
Jedna sa o chybu na strane financnej spravy. Problem sa riesi, odporucam Vam vyskusat podanie neskor.

TP


Popis udalosti: Udalost zaslana emailom



Sprava: Dobry den,
dnes sme sa snazili odoslat DPH priznanie, ale vyhodilo nam hlasku:
Správa o odoslaní podania z aplikácie eDANE

Podanie Riadne danove priznanie DPH vzor 2012,2013 - druh podania: R

od odosielateľa s certifikátom 1 za daňový subjekt
nebolo odoslané.

Dôvod:Interná chyba
Dáša_
22.11.13,11:47
len aby problem nebol spôsobený tým, že už veľká časť daňovníkov chce posielať výkazy elektornicky. zatiaľ bez kontrolného výkazu - a čo bude potom, to je vo hviezdach....
Majka
24.11.13,15:13
mne nefungovalo podanie uz v piatok okolo 13,00 odoslala som jeden a o 10min. druhy uz nesiel asi tak do 14,30 potom som uz neskusala, a dnes znovu problem od 16:30 do teraz ...... tak snad sa mi podari odoslat !!!!!
Majka
24.11.13,17:49
...a do teraz nic skusala som x krat... nie neda sa mi odoslat...... Ako ste na tom vy? pokusate sa dnes,dari sa vam? skusim este v noci snad nebude taky naval .....
promont maja
24.11.13,18:20
... mne sa v piatok darilo poslať daňové priznania, ale je pravda, že to bolo zaránky ... ale ešte jedno budem potrebovať zaslať aj zajtra ráno ... je už systém o.k.? ...
Majka
24.11.13,18:45
zatial stale nie skusam kazdych 5-10min....
v piatok mi vypisovalo chybu
Interna chyba
Dnes mi vypisuje ze nespravne zadane heslo alebo meno do EKR.
a viem ze ho mam milion percent spravne.
Napisala som prave na servis, zaradili mi meilovu udalost pod cislom som zvedava ako sa to bude riesit, aku odpoved dostanem. Lebo v piatok mi pisalo presne to co Gramatike. dnes ze mam zle heslo/meno a ostatne to iste ako v piatok.