sybila3
22.03.06,10:54
Ahojte všetci,
prosím Vás prekne o radu, veľmi súrne.
Minulý rok účtovníčka nevystavila faktúru, ale príjmový doklad do pokladne
zaúčtovala, na niekoľko upozornení aj tak zabudla vystaviť faktúru, teraz
tá firma pýta faktúru, lenže rok je uzatvorený, tak neviem čo s tým, či by sa dala vystaviť tento rok alebo čo?
Poradí mi niekto. Ďakujem
Zita5
22.03.06,09:56
Ahojte všetci,
prosím Vás prekne o radu, veľmi súrne.
Minulý rok účtovníčka nevystavila faktúru, ale príjmový doklad do pokladne
zaúčtovala, na niekoľko upozornení aj tak zabudla vystaviť faktúru, teraz
tá firma pýta faktúru, lenže rok je uzatvorený, tak neviem čo s tým, či by sa dala vystaviť tento rok alebo čo?
Poradí mi niekto. Ďakujem


Pokiaľ príjmový doklad je vystavený to znamená , že je zaúčtovaný príjem a odpísaná pohľadávka , nie ....takto mi to vychádza . Podľa toho by stačilo len faktúru vytlačiť .
Tweety
22.03.06,09:57
Ahojte všetci,
prosím Vás prekne o radu, veľmi súrne.
Minulý rok účtovníčka nevystavila faktúru, ale príjmový doklad do pokladne
zaúčtovala, na niekoľko upozornení aj tak zabudla vystaviť faktúru, teraz
tá firma pýta faktúru, lenže rok je uzatvorený, tak neviem čo s tým, či by sa dala vystaviť tento rok alebo čo?
Poradí mi niekto. Ďakujem
A ako ste účtovali svoje pohľadávky,ak nebola faktúra?
Yvvetta
22.03.06,09:57
Program ťa už nepustí do r. 2005, aby si tú faktúru urobila ?
sybila3
22.03.06,10:01
Takto to robila účtovníčka predo mnou a nemám od nej všetky doklady.
Ale s akým dátumom by sa mala vystaviť, keď posledné čislo fa je v decembri a faktúra mala byť vystavená v auguste, neviem ako účtovala pohľadávky,.
Nedá sa tam vsunúť lebo čísla faktúr a dátumy nepustia.
Zita5
22.03.06,10:02
Takto to robila účtovníčka predo mnou a nemám od nej všetky doklady.
Ale s akým dátumom by sa mala vystaviť, keď posledné čislo fa je v decembri a faktúra mala byť vystavená v auguste, neviem ako účtovala pohľadávky,.
Nedá sa tam vsunúť lebo čísla faktúr a dátumy nepustia.


Prosím Ťa a čo je napísané na PPD ?
sybila3
22.03.06,10:05
Neviem čo je na PPD, lebo ho hľadáme, ona povedala, že ho pripala k pokladni, tá firma pýta faktúru, lebo zaplatili a faktúru nemajú, takže sa z toho nijako nevysomarim, lebo do jej minulého roku a účtovníctva sa nedostanem.
Zita5
22.03.06,10:07
Neviem čo je na PPD, lebo ho hľadáme, ona povedala, že ho pripala k pokladni, tá firma pýta faktúru, lebo zaplatili a faktúru nemajú, takže sa z toho nijako nevysomarim, lebo do jej minulého roku a účtovníctva sa nedostanem.

Ale určite máte vytlačený peňažný denník a tam musíte zistiť , že čo sa v daný deň platilo na základe PPD - kde účel platby ba malo byť napísané úhrada fa č. ........ a zaúčtovaný POZD buď tovar alebo služby , nie ?

Skús to pozrieť :) ;)
sybila3
22.03.06,10:09
Veľmi vám zatiaľ ďakujem za rady, idem hľadať ten PPD, ešte mi neodovzdala
peňažný denník už ho vypytujem 3 mesiace, lebo neviem čo a ako mala pozaúčtovavané, napr. aj pokutu od DU, čo bola tiež jej chyby.
Potom sa ozved, ešte raz díky.
Zita5
22.03.06,10:12
Veľmi vám zatiaľ ďakujem za rady, idem hľadať ten PPD, ešte mi neodovzdala
peňažný denník už ho vypytujem 3 mesiace, lebo neviem čo a ako mala pozaúčtovavané, napr. aj pokutu od DU, čo bola tiež jej chyby.
Potom sa ozved, ešte raz díky.

Držím Ti palce , aby si to našla ...;) :) potom sa ozvi .
sviatuct
23.03.06,09:14
Riesim podobny problem

som si donedavna viedol iba PD (ale uz sa lepsim, a uz mam takmer vsetko podorabane, vdaka porade a tu prestudovanym veciam, uz viem co a ako, vdaka!),

a sa mi stala taka vec, ze znamy potreboval v maji cezo mna kupit urcitu sluzbu, ja som mu poslal cislo uctu a sumu, ktoru mi ma poslat, aj to poslal, ja som to zauctoval do PD (a neviem, kde som mal hlavu, som si tam iba poznacil nie cislo FA, ale co to bolo za sluzbu). A FA som pekne krasne nevystavil.

Takze mam v PD prijem na BU, DPH z toho bola odvedena, ale FA nemam.

Co s tym mozem urobit? :confused: On FA nepyta a nepotrebuje, (zije na druhej strane sveta), ale mne chyba. FA mozem vystavit, ale co s cislom FA / datumami?

Dakujem.
Zita5
23.03.06,14:42
Riesim podobny problem

som si donedavna viedol iba PD (ale uz sa lepsim, a uz mam takmer vsetko podorabane, vdaka porade a tu prestudovanym veciam, uz viem co a ako, vdaka!),

a sa mi stala taka vec, ze znamy potreboval v maji cezo mna kupit urcitu sluzbu, ja som mu poslal cislo uctu a sumu, ktoru mi ma poslat, aj to poslal, ja som to zauctoval do PD (a neviem, kde som mal hlavu, som si tam iba poznacil nie cislo FA, ale co to bolo za sluzbu). A FA som pekne krasne nevystavil.

Takze mam v PD prijem na BU, DPH z toho bola odvedena, ale FA nemam.

Co s tym mozem urobit? :confused: On FA nepyta a nepotrebuje, (zije na druhej strane sveta), ale mne chyba. FA mozem vystavit, ale co s cislom FA / datumami?

Dakujem.

Takže teraz sa zahraj na omylného , vystav faktúru na základe BV podľa variabilného symbolu , pretože ten predstavuje číslo fa. Pod uvedeným číslom vystavíš fa , ak by bolo duplicitné číslo , tak si napíš na jednu A4 oddôvodnenie , prečo je duplicitné číslo a založ to do evidencie pohľadávok . Dôvod........ omylom vybraté rovnaké číslo OF .

Niekto to rieši aj tak napríklad : ak máš vystavenú fa 2005005, tak ďalšiu čiže tú omylnú daj 2005005A, ale vravím ....že by sa nemalo .....;) :rolleyes:
sviatuct
23.03.06,20:45
Dakujem :)

Este taka otazka, ked na vypise z BU nie je pre tuto transakciu ziaden variabilny symbol (neuviedol ho) :confused:, co mi odporucite?
Zita5
23.03.06,20:48
Dakujem :)

Este taka otazka, ked na vypise z BU nie je pre tuto transakciu ziaden variabilny symbol (neuviedol ho) :confused:, co mi odporucite?

To sa mi nejako nepozdáva , aby na BV nebol VS .Ak nebol ,tak v tej dobe
alebo pred dobou úhrady vystav fa ako som písala .
sybila3
28.03.06,14:57
No ahojte všetci na porade,
bohužiaľ som PPD nenašla, takže neviem, čo s tým budem robiť. Neviem ako sa to bude riešiť, lebo hentá účtovníčka skončila, nič ju nesere ešte mi aj poslala, že nech vypíšem daň. priznanie za minulý rok. No ja sa teraz tým nemôžem zaoberať, lebo ešte len začínam s PU a tak daleko nie som, s tým sa budem zaobera na konci roka, teraz mám iné problémy s DPH, mohol by mi niekto po lopate vysvetliť DPH - z čoho a ako, hlavne zahraničie.
Ešte som sa chcela opýtať, či niekto nevie ako sa robí zápočet, my sme vystavili faktúru, od nich sme prijali fa, nebudeme jedny druhým platiť, zaplatil by sa iba rozdiel, čo vznikol.
Zatial díky čaute.
bv_alexandra
28.03.06,17:09
Dohoda o vzájomnom započítaní pohľadávok

Firma: Janko Hruštička Firma: Jožko Jablčko
sidlo firmy: Hrušková Jablčková ul
Mesto: Mesto:
IČO IČO
DIČ DIČ
IČ DPH IČ DPH
sa dohodli na vzájomnom zápočte záväzkov a pohľadávok podľa § 358 obch. zákonníka a § 580 Občianskeho zákonníka

Pohľadávky Janko Hruštička
variabilný s doklad číslo datum splatn čiastka započítané zostatok
42005 2504/104 01082005 241775,50 114000,- 122775,50


Pohľadávky Jožko Jablčko
variabilný s doklad číslo datum splatn čiastka započítané zostatok
250100030 250100030 01082005 119000,- 119000,- 0,00

Zmluvné strany sa dohodli na vzájomnom zápočte čiastky 119000,-Sk
Rozdiel vo výške 122775,50 uhradí firma Hruštička na účet číslo.............., variabilný symbol 042005
Dohoda je v 2 vyhotoveniach, z ktorých každá obdrží po jednom vyhotovení
Podpisom tetjo dohody obe strany prehlasujú, že týmto spôsobom sú ich vzájomné pohľadávky podľa výšky uvedených faktúr vyrovnané.

V .................dňa.................. V .....................dňa..............





podpis a pečiatka podpis a pečiatka
korela888
25.07.08,07:50
Dobry den, potreboval by som poradit ohladom nevyfakturovanych sluzieb: spracovavame uctovnictvo pre klienta mesacne, a rovnako aj mesacne nam za neho zaplati na zaklade prijmoveho dokladu, nevystavili sme vsak omylom fakturu (danovy doklad). Rovnako sme nevystavili fakturu za uzavierku, ktora ani nebola uhradena (v inej firme zrejme v marcovom zhone). Je mozne vystavit ich spatne, alebo ako by sa dal tento problem vyriesit?? Nie sme platitelmi DPH a u obidvoch firiem ide o jednoduche uctovnictvo ake datumy zdanitelnych plneni tam pouzit?

Dakujem Vam za pomoc...
prajem uspesny den
Milan Benka
25.07.08,07:55
Dobry den, potreboval by som poradit ohladom nevyfakturovanych sluzieb: spracovavame uctovnictvo pre klienta mesacne, a rovnako aj mesacne nam za neho zaplati na zaklade prijmoveho dokladu, nevystavili sme vsak omylom fakturu (danovy doklad). Rovnako sme nevystavili fakturu za uzavierku, ktora ani nebola uhradena (v inej firme zrejme v marcovom zhone). Je mozne vystavit ich spatne, alebo ako by sa dal tento problem vyriesit?? Nie sme platitelmi DPH a u obidvoch firiem ide o jednoduche uctovnictvo ake datumy zdanitelnych plneni tam pouzit?

Dakujem Vam za pomoc...
prajem uspesny den

Vystavte ich teraz s dátumom dodania služby : ten musíte vedieť vy.
evina
25.07.08,08:07
Dobry den, potreboval by som poradit ohladom nevyfakturovanych sluzieb: spracovavame uctovnictvo pre klienta mesacne, a rovnako aj mesacne nam za neho zaplati na zaklade prijmoveho dokladu, nevystavili sme vsak omylom fakturu (danovy doklad). Rovnako sme nevystavili fakturu za uzavierku, ktora ani nebola uhradena (v inej firme zrejme v marcovom zhone). Je mozne vystavit ich spatne, alebo ako by sa dal tento problem vyriesit?? Nie sme platitelmi DPH a u obidvoch firiem ide o jednoduche uctovnictvo ake datumy zdanitelnych plneni tam pouzit?

Dakujem Vam za pomoc...
prajem uspesny den

Ak nie ste platiteľom DPH nemáte povinnosť vystavovať faktúru /daňový doklad/. Predpokladám, že máte s klientom uzavretú Zmluvu a tam dohodnuté platobné podmienky, tak potom príjmový doklad je dostatočným účtovnýmh dokladom, ak spĺňa podmienky §10 zákona o účtovníctve. Dtto Vám tak môžu zaplatiť aj za závierkové práce.

Ak máte dohodu, že faktúry vystavujete, tak potom ju vystavte ako píše Benka.
evka-janekova
01.10.08,08:58
Ja mam podobný problém. Nás obchodný zastupca mi dnes poslal dodacie listy, aby som vyhotovila faktúry s dátumami dodania :eek: 20. 08. a 28. 08. :eek:

Ako to mam teraz nafaktúrovať, ked DPH za august je uz dávno odovzdaná.
Tweety
01.10.08,09:03
Ja mam podobný problém. Nás obchodný zastupca mi dnes poslal dodacie listy, aby som vyhotovila faktúry s dátumami dodania :eek: 20. 08. a 28. 08. :eek:

Ako to mam teraz nafaktúrovať, ked DPH za august je uz dávno odovzdaná.
Ak bolo dodanie v auguste, do 15 dní ste boli povinný fakturovať, takže musíte vyhotoviť faktúry , podáte dodatočné DP za august.
optimistka
01.10.08,09:05
fa vystaviť a na dph podať ddp, dátum vystavenia by nemal byť starší ako 15 dní odo dňa dodania tovaru alebo služby, toto si musí každý ošetriť podľa softweru budeš mať problém s chronológiou v číslovaní