Jasrad
22.11.13,15:51
Dobry den, chcem sa spytat, ze ak da zamestnanec vypoved (Vypoved da dnes ale az k 1.2.2014, aby dodrzal 3 mesacnu vypovednu lehotu), ale zamestnavatel nesuhlasi a da mu ju s okamzitou platnostou, resp. od 1.12.2013, ma zamestnanec narok na 3 mesacne odstupne?
veronikasad
22.11.13,14:53
Odkedy trvá pracovný pomer zamestnanca ?
misoft
22.11.13,14:59
Personalisti by ti vedeli odpovedať fundovanejšie - ale podľa môjho laického názoru:
Zamestnávateľ neakceptoval tvoju výpoveď, ale uplatnil svoju. V prípade výpoveden zo strany zamestnanca by sa odstupné asi nedalo, ale pokiaľ to dáva zamestnávateľ (tv oj prípad), tak sa už nejedná o §67, ale o §63, prípadne (zo znenia otázky) podľa §68 (ale to mu asi neprejde - sú tam uvedené dôvody na splnenie tejto formy výpovede) Zákonníka práce.
Tweety
22.11.13,15:36
VD je v tomto prípade dvojmesačná. Takže ak si dnes doručil výpoveď, začína plynúť 1.12. a PP skončí 31.1.2014. Nevyžaduje sa súhlas s výpoveďou, tá sa len príjme a akceptuje. Pri výpovedi, ktorú dáva zamestnanec, nárok na odstupné nevzniká.
Jasrad
22.11.13,16:18
O to prave ide, ze ja som chcel skoncit az po 3 mesiacoch, ale zamestnavatel chce okamzite. Nechce aby som 3 mesiace este vstupoval do jeho priestorov. Cize potom mi da akoby vypoved on a musi aj odstupne, ano?
ivka70
22.11.13,16:22
Keby ti dal vpoved zamestnavatel, tak tam je tiez vypovedna doba a odstupne.
Zamestnavatel ta moze nechat cez VD aj doma, a platit ti prekazku v praci na strane zamestnavatela.

Keby chcel zameatnavatel ukoncit PP s tebou k 31.11., musi sa s tebou dohodnut na ukonceni PP dohodou (napr. z dovodu rusenia prac. miesta).
misoft
22.11.13,16:23
Ak chce dať OKAMŽITÚ - tak by to muselo byť podľa §68 - má na to dôvod? Musel by to zdôvodniť! Inak potom musí postupovať podľa §63 - i s odstupným!
Tweety
22.11.13,16:26
O to prave ide, ze ja som chcel skoncit az po 3 mesiacoch, ale zamestnavatel chce okamzite. Nechce aby som 3 mesiace este vstupoval do jeho priestorov. Cize potom mi da akoby vypoved on a musi aj odstupne, ano?
Záleží na tom, akú výpoveď dostaneš, alebo či to nakoniec nebude okamžité skončenie PP zo strany zamestnávateľa.