matthew_tv
22.11.13,17:43
Zdravím.
Otec si pred rokmi uzatvoril v niekdajšej Prvej československej poisťovni poistku. Nedávno sme túto poisťovňu s mamou (dnes už Rapid life) kontaktovali, nakoľko otec má v zmluve pripoistenie SPEKTRUM KLASIK, ktoré zahŕňa v predmete poistenia aj rakovinu, ktorá otca postihla.

Odpoveď od poisťovne prišla "Vašu žiadosť bla bla bla musíme zamietnuť a to v dôsledku skutočnosti, že pripoistenie Spektrum Klasik nemáte obsiahnutú v uzavretej zmluve."
V zmluve toto pripoistenie však je!
Dnes otec umrel a mám vybaviť papierovačky, budúci týždeň tam chcem poslať oznámenie o poistnej udalosti a bojím sa, že sa na to zase vykašlú, nič neschvália, nevyplatia, nakoľko som o nich čítal dosť negatívnych komentárov.

Mám sa obrátiť ihneď na AÚS, prípadne na nejakú právnickú spoločnosť?
Tú rakovinu a jej neuznanie už nemám riešiť alebo sa "oprieť" ešte aj do toho?
pepsikova
23.11.13,02:58
..vyplň formulár pre poistné plnenie a dolož dokladmi od lekárov, kde sú otcove choroby a odošli poisťovni aj s kopiou poistnej zmluvy, kde je uvedené, že pripoistenie kritických chorôb bolo v zmluve uvedené a platené...na PZ musí byť uvedená aj osoba, ktorá je splnomocnená pre plnenie,napríklad manželka, alebo dieťa...a počkaj na odpoveď poisťovne..ak by bola odpoveď znovu zamietnutá, treba sa obrátiť na súd a zažalovať poisťovňu pre neoprávnené zamietnutie plnenia poistnej zmluvy- a tam tiež doložiť všetky kopie otcových lekárskych správ, žiadosť o plnenie a odpoveď poisťovne..
..len sa kludne "opri" ešte aj do tohoto, otec si predsa poistku platil,čiže z jeho strany bola zmluva dodržaná, teraz je rad na poisťovni..nedaj sa odradiť,poisťovne vždy "majú problém", ked majú dať peniažky..
matthew_tv
23.11.13,11:15
List mám už spísaný, až sa mi dostane do rúk úmrtný list a papier od obhliadkového lekára, posielam to tam.
Svoju manželku, teda mamu, uviedol otec ako splnomocnenú osobu.
Teraz neviem, či poslať nanovo ešte aj to oznámenie o poistnej udalosti s rakovinou, keď už ocko nežije alebo im len zavolať či čo robiť...
Odradiť sa nedám, sídlo majú 50km od môjho bydliska, takže sa tam viem v prípade nejasností zastaviť aj osobne a urobiť bordel, ak ho robia oni...
pepsikova
23.11.13,19:41
...rozhodne im skopíruj záznam choroby odo dňa zistenia, aj všetky doklady o liečení, nemocničné správy ap...a pošli to v mene matky, teda jeho manželky, ako oprávnenej a pozostalej..držím palce a daj vedieť, čo a ako, hlavne sa nedaj odradiť..
matthew_tv
25.11.13,15:29
Pani bola "veeeeeľmi milá"...len "dobre, pošlite, pozrieme na to, majte sa"...
matthew_tv
09.01.14,17:25
Po viac než mesiaci dnes došla odpoveď od poisťovne. Dokonca osobne. Akýsi pán z poisťovne nám došiel oznámiť, že sa jedná o poisťovací podvod, pretože v orig. zmluvy pripoistenie nie je a tým sa môže zrušiť celá poistná zmluva, čiže do kópie to niekto údajne pripísal (zaujímavé, že všetky tieto zmluvy sú robené tak, že sa vypisuje originál a do kópie sa to automaticky prepíše).

Prišiel oznámiť, že to chceli dať polícii pre podozrenie zo spáchania trestného činu poistnej udalosti, ale že je z nášho mesta, tak že sa zájde spýtať, či niečo o tom nevieme.

To im trvalo viac než mesiac, aby niečo také začali riešiť?

Keď som sa spýtal, čo s tým chcú robiť, tak vravel, že budú kontaktovať človeka, ktorý uzatváral danú poistku.
Na otázku, či ho budú hľadať polroka, odpovedal, že im ministerstvo vnútra má poskytnúť údaje o pobyte občana do 5 dní.
Vraj ho budú kontaktovať a ak sa prizná k tomu, že dopísal niečo do kópie, bude nám všetko vyplatené a on bude riešený. Ak sa neprizná, podá sa podnet na začatie trestného stíhania a máme čakať.

Celé je to hlúposť, nikto tam nič nedopisoval, mám silné podozrenie, že oni si originál urobili nový, kde už toto pripoistenie nie je a aby im nevznikol nárok na vyplatenie danej čiastky, budú sa snažiť zmluvu anulovať tým, že sa jednalo o poisťovací podvod.

Zajtra má dôjsť ukázať originál, tak to som silne zvedavý.

Mám to zatiaľ nechať plynúť a čakať, ako sa to bude riešiť alebo by som mal kontaktovať nejakého právnika?
pepsikova
09.01.14,18:26
..nooo, ja by som pána otočila vo dverách s tým, že podávam na nich trestné oznámenie ja a nemám kedy čakať, až im MV vydá indície o človeku, ktorý robil zmluvu!..to čo je za blbosť?..a pekne by som to oznámenie aj podala a doložila kópiou zmluvy, ktorú ty máš v ruke-a ktorá je čistá, nedopisovaná!..právnika nepotrebuješ, to trestné napíšeš aj sám a doložíš doklad a odnesieš na políciu, kde im aj osobne možeš presne popísať situáciu!..hlavne nečakaj!..
..a hlavne nedávaj svoju zmluvu z ruky, ak by sa náhodou chlapík ukázal, len si ofoť to jeho a svoje ani neukazuj, načo!..aby nedošlo ku stretu-žeby chcel šlohnuť, alebo tak!..
pepsikova
09.01.14,18:29
...toto citujem!..to je dobré!!..kokoooos, som sa zasmiala!..
Vraj ho budú kontaktovať a ak sa prizná k tomu, že dopísal niečo do kópie, bude nám všetko vyplatené a on bude riešený. Ak sa neprizná, podá sa podnet na začatie trestného stíhania a máme čakať...
...akože,robia si z teba gašparka na šnúročke!..oni ho akože budú hladať a ked ho nájdu, tak sa ho opýtajú, čo dorobil s tvojou poistkou, chlapík vybalí, že sfalšoval a pak to budú riešiť!..ješkovyočky!..
Chobot
09.01.14,18:32
Zasa tá poisťovňa Rapid......

Počkaj, kým uvidíš originál zmluvy. To, či to bolo pôvodne v zmluve, by sa dalo zistiť aj podľa vypočítaného poistného. Ak ste za pripoistenie platili poistné, tak máte nárok na plnenie. Prajem pevné nervy...
matthew_tv
09.01.14,20:09
Zajtra vraj dôjde ku nám, snáď budem doma...alebo poviem mame, nech si odfotí ten originál zmluvy, ktorý donesie.
Tiež sa mi to zdalo smiešne s tým, že oni ho budú hľadať a neviem čo...idem sa spýtať mamy na to, koľko sa platilo, pozriem, koľko je v zmluve a pod.
Vďaka.
matthew_tv
09.01.14,20:44
Na zmluve je jedna suma. Tá sa zaplatila aj ako prvé poistné. Na šekoch je však už iná suma, vyšla mi po prepočítaní poistky bez toho pripoistenia.

Ako sa však dostala tá vyššia suma s pripoistením na kópiu, to si neviem vysvetliť...mám už na to všelijaké konšpiračné teórie typu "človek, ktorý robil poistku, si vypísal nový originál zmluvy a ten odoslal do poisťovne, zároveň však zhrabol väčšiu sumu od otca pri uzatvorení poistky, nakoľko prvá poistka sa zaplatila jemu.", prípadne "poisťovňa klamala už od začiatku a schválne posielala šeky s nižšou sumou už od začiatku, aby sa potom pri dožadovaní vyplatenia mohli z toho vyvliecť."
pepsikova
10.01.14,10:34
..ak je to takto,,najlepšie by bolo súdne požiadať o preskúmanie pravosti poistnej zmluvy!..inak sa pravdu nedozviueš, pretože plnenie za pripoistenie za rizikové choroby je vysoké a poisťovňa sa bude snažiť všemožne sa z toho vyvliecť!..ale prečo by ste vy mali znášať následky,ak máte zmluvu s plnením!..pre vás je smrerodatné to, čo máte vy na zmluve!..toho sa drž!..
matthew_tv
10.01.14,10:37
Dnes má dôjsť ten exot s originálom zmluvy...vraj má teda vyhľadať toho človeka, čo robil zmluvu a ak sa k skutku neprizná, bude sa to cez súd riešiť tak či tak, čiže uvidím, aké "koláče" donesie poobede...
pepsikova
10.01.14,10:55
..prosím ťa, ako "vyhladať?"..ved to stačí pozrieť číslo zmluvy a hned sú v obraze, ktorý z ich zamestnancov tú zmluvu robil!..motá ťa!..ale nedaj sa,lebo len kecy ,aby nemuseli platiť!..nastraš ho, že si bol podať trestné oznámenie na poisťovnu za zavádzajúce informácie okolo zmluvy a neoprávnené neplnenie poistnej dohody!..a ak by mal dáke komentáre, povedz, že sa stretnete na súde!..(stačí naplašiť ho,uvidíš, čo bude dalej)
matthew_tv
10.01.14,11:00
My vieme, kto to robil, je tam aj meno, len sa zatiaľ nevie, kde sa ten človek nachádza. Mama ho skúšala zohnať, avšak obe čísla, na ktorých by mal byť dostupný, sú vypnuté.

Máme v rodine vplyvného človeka, ktorý sa vie postarať aj o právnu pomoc, takže sa na neho zrejme obrátim.

O po 16:00 budem vedieť viac, až dôjde ten zamestnanec podvodnej poisťovacej spoločnosti.
matthew_tv
11.01.14,16:54
Prešli už dva dni a pánko sa neukázal :)
Jednak sa ani nečudujem, mama po ňom dosť ziapala, každopádne, povedal, že donesie originál.
Dám mu teda týždeň, potom do tej poisťovne budem volať, či teda toho človeka našli a čo s tým robia. Potom pôjdem za rodinným známym, ktorý by vedel zohnať niekoho, kto by mi vedel poradiť v otázke právnych vecí.
AmmiS
15.06.14,09:50
Ako to všetko dopadlo? Veľmi zaujímavé... Poisťovne radi odmietajú platenie poistného plnenia, zo skúsenosti. Pozor na premlčanie vášho nároku. Nečakať.
matthew_tv
16.06.14,05:48
Zdravím. Vyplatili sumu, ktorú mali. Bolo to však až na to, ako som sa vyhrážal a oháňal zákonmi... trvalo to však dlho... Až strácam dôveru v poisťovne a mám strach, co to bude s AXA poisťovňou, kde mám poistku ja :)
zobadlo
06.11.14,07:43
Ako si dopadol? Rieši sa to ?
Chobot
06.11.14,08:43
Vyplatili mu to niekedy v júni 2014, dole o tom písal. Treba si prečítať celú tému.