evkanorka
22.11.13,21:45
Po smrti mojho brata som zistila ze mam uver na dost velku sumu. Uver bol napisany na moje meno ale uver dostal brat. Peniaze ktore dostal su fuc a mne visi na krku dlzoba. Kde sam mam obratit, viem ktore zenske v pobocke zmluvu na uver spisali ale s tymi uctami a vypismi mam v hlave chaos. Podpis je sfalsovany, brat po smrti, a ja mam niekde banke ucet na ktory bolo presunuta dalsia suma penazi....3 dni po smrti mojho brata? Koho mam skontaktovat aby mi pomohol, zijem v zahranici a nemam moznost byt doma....
jelalim
22.11.13,21:13
Otazka je kedy budes doma, ja by som zasiel na pobocku, tam Ti z archivu nechaju vytiahnut uverovu zmluvu. Nasledne k policajtom podat trestne oznamenie.
pepsikova
23.11.13,03:07
...dosť dobre nerozumiem,tvrdíš, že brat si zobral úver a na zmluve je tvoje meno?..neverím!..banka dá úver len majiteľovi občianskeho preukazu plus iný doklad, úver sa schvaľuje, žiadateľ sa kontaktuje a musí byť osobne prítomný pri podpise úverovej zmluvy...ak by aj tvoj podpis sfalšovali, OP nie je možné, ten sa skopíruje a dokladá k žiadosti o úver...
..pochybujem, že pracovníčky v banke by si zobrali na triko falošné doklady a vydali na ne úver!..
...ale- ak si si celkom istá, že podvod bol spáchaný a ty si dlžník úveru, ktorý si si nezobrala a boli sfalšované tvoje doklady a podpis, vezmi všetky doklady, ktoré o tom máš (výpisy z banky ap) a podaj trestné oznámenie na pracovníčky banky..musíš doložiť všetky doklady,dať si overiť tvoj podpis a dokáza, že podpis na zmluve nie je tvoj..no, a samozrejme, pokiaľ si presvedčená o svojej pravde, musíš byť doma-aspoň na čas riešenia tohot konania..ide predsa o podvod na tvojej osobe, a to ti za to stojí, aby si nemusela splácať cudzie peniaze..či?..
Candice
23.11.13,06:15
Teória je síce presne ako píšete, ale v praxi to občas funguje inak, sama mám "na krku" úver 16.000 eur, ktorý bol podpísaný bez mojho vedomia, mojej prítomnosti a hlavne čo som si 100% istá, bez akéhokolvek mojho dokladu (ešte aj niektoré osobné údaje sú v zmluve o úvere uvedené nesprávne). A žiadna nebankovka, ale normálna seriózna banka. TO podané, vyšetrovanie prebieha, zatial som sa ešte ani nedozvedela kto ten úver za mňa podpísal...
duves
23.11.13,06:28
Pepsikova, žial nie. Tychto pripadov je strašne vela. Ja nerobim sice na pobočke, ale uvery schvalujem. Musí to okamžite riešiť s policiou.