Kil´jeaden
22.11.13,22:49
Zdravím, chcel by som využiť e-mail reklamu na zvýšenie predaja v mojom obchode, ale chcel by som aby to bolo OK po každej stránke.

A teda by som sa chcel opýtať či by bolo podľa všetkých zákonov čo upravujú reklamu cez e-mail (147/2011, 351/2011, 22/2004) v poriadku ak by som poslal žiadosti o súhlas so zasielaním newsletter-u v približnom znení takto:

---------------------------
V súlade so zákonom ..... a ..... a ... by sme Vás chceli požiadať o súhlas so zasielaním noviniek z webovej stránky www......sk týkajúcich sa internetového obchodu ..... ktorý sa zaoberá predajom ...., za oveľa nižšie ceny ako v kamenných obchodoch.

V prípade že by ste mali záujem o novinky zo stránky .... a teda novinky a akcie týkajúce sa predaja ..... pošlite odpoveď na tento e-mail s textom .... a do predmetu uveďte ....

V prípade že si neželáte aby sme Vás v budúcnosti kontaktovali pošlite odpoveď na tento e-mail s textom .... a do predmetu uveďte .....

Prevádzkovateľ eshopu .... je firma .... so sídlom ..... zapísaná v OR .......
-----------------------

Niečo v tomto znení by bolo OK a nebolo by to na pokutu ?
avalik
22.11.13,22:03
"V prípade že si neželáte aby sme Vás v budúcnosti kontaktovali pošlite odpoveď na tento e-mail s textom .... a do predmetu uveďte ....." - taketo idu u mna automaticky do spamov a davam blokovat nie len adresu ale aj domenu

to snad nemyslis vazne!!! ... tak ty posles nevyziadany email a mna nutis sa odhlasovat z niecoho na co som sa dobrovolne nezaregistrovala?

namiesto toho by si tam mal dat ospravedlnenie za obtazovanie a ked sa ti nevrati suhlas tak danu emailovu adresu vymazat

vzdy ma este zaujima odkial tito spameri maju moju adresu ... hlavne tie, ktore zo zasady nepouzivam na registraciu alebo newslettery

doplnenie:
Zaslanie aj prvotného e-mailu, obsahujúceho žiadosť o udelenie súhlasu so zasielaním reklamných ponúk, môže byť považované za zaslanie spam-u. V prípade, že adresát žiadnym spôsobom nereaguje (nezašle ani súhlasné ani zamietavé stanovisko), nemožno to v žiadnom prípade považovať za jeho automatický súhlas, nakoľko absencia nesúhlasu neznamená súhlas.

ref.:http://www.soi.sk/sk/Informacie-pre-verejnost/Nevyziadana-posta-1.soi?ind=2
misoft
23.11.13,15:17
Už aj toto vyjadrenie by sa mohlo považovať za SPAM - nevyžiadanú poštu.
Najlepšie by bolo, ak by si v reklame uviedol link na odmietnutie reklamy, pretože by si to zasielal ako hromadnú poštu na e-mailové adresy, musel by tento link smerovať tak, aby uvedená adresa, z ktorej to prišlo, bola automaticky buď zo zoznamu vymazaná, alebo zaradená do STOPlistu (zoznamu nedostupných).

Poslal by si takto len jednu reklamu, ak by prijímateľ klikol na uvedený link, adresa by bola v budúcnosti nedostupná/vymazaná zo zoznamu.
Kil´jeaden
23.11.13,16:05
Davno som tu nebol ako sa zmenil dizajn porada.sk a dako nevidim ako sa tu da odpovedat ako na celu temu, nasiel som len komentovat konkretny prispevok tak to pisem sem, ak sa to da aj inak poradte kde to mam poslať:

A teraz k teme. Co ak by som teda upravil ten e-mail nasledovne:

---------------------------
V súlade so zákonom ..... a ..... a ... by sme Vás chceli požiadať o súhlas so zasielaním noviniek z webovej stránky www......sk týkajúcich sa internetového obchodu ..... ktorý sa zaoberá predajom ...., za oveľa nižšie ceny ako v kamenných obchodoch.

V prípade že by ste mali záujem o novinky zo stránky .... a teda novinky a akcie týkajúce sa predaja ..... pošlite odpoveď na tento e-mail s textom .... a do predmetu uveďte ....

V prípade že si neželáte aby sme Vás v budúcnosti kontaktovali kliknite na tento link a budete vymazany z nasej databazy okamzite.


V pripade že Vás tento e-mail obťažoval, je nám to ľúto (náš zámer bol práve opačný aby Vám priniesol niečo užitočné), a príjmite naše úprimné hlboké ospravedlnenie v mene prevádzkovateľa eshopu.

Prevádzkovateľ eshopu .... je firma .... so sídlom ..... zapísaná v OR .......

-----------------------
misoft
23.11.13,16:08
To: "V prípade že Vás tento........." je už zbytočný - príjemca kliknutím na deaktivačný link dá dostatočne najavo, že obťažoval. On nepotrebuje ospravedlnenie, on potrebuje, aby sa tá pošta už viacej nedoručovala.
avalik
23.11.13,16:24
misoft, ale preco by mal prijemca klikat na nejaky link? kde je istota, ze je to naozaj deaktivacny link a nie link na nejake svinstvo, ktore sa ti moze dostat do PC ... proste odosielatel ak nema doklad o suhlase nemoze zasielat reklamy a nemoze si vynucovat klikanie na deaktivacne linky
Kil´jeaden
23.11.13,16:30
A podľa čoho sa urtuje či je prvotný e-mail suhlas so zaslaním ponuky a pod. spam alebo nie? Toto som nechapal hlavne.
Kil´jeaden
23.11.13,16:31
Jasne ze ked klikne ze neche je jasne ze e-mail obtazoval, ale slusne sa ospravedlnit za neprijemnosti podla mna nie je na skodu.
avalik
23.11.13,16:39
pozri § 62 z. 351/2011 - proste kupena databaza emailov nie je vyjadrenie suhlasu, tak isto ak ma niekto zverejnenu emailovu adresu na svojom webe, na vizitke, v tlaci a podobne neznamena to suhlas so zaslanim reklamy ...
Kil´jeaden
23.11.13,16:43
Ale ja nechcem zaslat reklamu ja chcem zaslat e-mail kde bude otazka ci mu mozem alebo nemozemm zaslat reklamu ak odpovie ano poslem ak neodpovie nic alebo klikne na link ze nie ide zo zoznamu delete a hotovo. Takto som to myslel
Kil´jeaden
23.11.13,16:51
Najprv mi odpoved neodoslalo a teraz dva kra cudne .
avalik
23.11.13,16:53
a odkial si ziskal emailovu adresu?
Kil´jeaden
23.11.13,17:00
Z internetovej stranky cloveka.
avalik
23.11.13,17:10
tu adresu ma predpokladam ako kontakt pre svojich zakaznikov ... nie na ponuky od dodavatelov ... ak bude potrebovat tvoj tovar/sluzby tak si ta vyhlada a na tvojej stranke vypise formular, ze chce dostavat tvoje novinky ... zverejnenie adresy na stranke neznamena suhlas, uz som to vyssie pisala
Kil´jeaden
23.11.13,18:28
Ved ale ja mu nechem poslat reklamu (v prvom e-maili) ja mu chcem poslat otazku ze ci nema zaujem o reklamu tykajucu sa toho a toho, cize v e-maili nebude ziada ponuka na produkt, sluzbu proste nic len otazka ci mu mozem poslat reklamu ci ma zaujem alebo nie. Ak ano nech odpovie ak nie tak nech nerobi nic a uz mu nenapisem.
misoft
23.11.13,21:07
Holka zlatá - mám jednu e-mailovú schránku, kde mi chodí takáto pošta (tolerujem ju, lebo je na to určená) a naznačím - sú tam odkazy na to, aby si si zabezpečil, aby pošta nebola doručovaná. Len taká citácia z jedného takého:
"Toto obchodne oznamenie (newsletter) bolo zaslane na zaklade registracie na niektorom z nasich webov (forum.pohlad.sk alebo games.pohlad.sk), kde registraciou suhlasite s prijmanim newsletteru, resp. obchodneho oznamenia. Odhlasenie mozete uskutocnit prihlasenim sa na uvedene weby s prislusnym loginom a heslom. Ak ste zabudli prihlasovacie udaje alebo bol vas mail zneuzity napiste na admin@pohlad.sk. V pripade ze vas sprava obtazovala, vopred sa ospravedlnujeme. "
To ospravedlnenie je len čerešnička. Dôležité je, KAM sa má obrátiť, ak to NECHCE.
avalik
23.11.13,21:56
ja mam tiez take schranky kde sa registrujem na rozne portaly ... ale mam aj ine sukromne adresy + firemne adresy, ktore zo zasady nikde neregistrujem a napriek tomu mi ne ne chodia spamy ... preco ja mam klikat na nejaky link aby ma vyradili z nejakeho zoznamu? ja som neziadala o zapis ... samozrejme ak som sa niekde registrovala, link na odhlasenie je uzitocny.
KEJKA
23.11.13,21:59
presne tak. Považujem aj prvý e-mail za spam a nevyžiadanú poštu. Nereagujem, alebo podľa nálady zareagujem aj neadekvátne. Hlavne, ak mi niekto dáva návod, čo mám urobiť a kde mám kliknúť, aby som nedostávala ďalšie maily.
avalik
23.11.13,22:00
no ak mi posles len jeden email s moznostou prihlasit sa na odber tvojich noviniek a ak ti neodpoviem, tak moju adresu vymazes, tak je to OK.