kendy
22.03.06,10:10
Ahojte,
robím daňové svojej známej, ktorá bola 01-02/2005 dobrovoľne nezamestnaná a potom až do konca roka bola zamestnaná. Poslala som ju do SP pre potvrdenie, že bola v tom čase nezamestnaná a oni jej nič nedali, že jej stačí napísať čestné prehlásenie, že nemala v tom čase žiadne príjmy.
Je to tak?
mysimis
22.03.06,09:12
Ano stačí jej napísať čestné prehlásenie, že v čase keď bola dobrovoľne nezamestnaná nemala žiadne príjmy.
Yvvetta
22.03.06,09:30
Podľa mňa jej netreba ani čestné prehlásenie.
Svojim podpisom v daň. priznaní podpisuje, že všetko uviedla správne.
va1ke
22.03.06,09:49
Ja som bola teraz na daňovom úrade zaniesť daňové priznania a môj brat je dobrovolne nezamestnaný. A dala som čestné vyhlásenie, že nedosiahol žiadne príjmy okrem príjmov uvedených v daňovom priznaní. Úradníčka mi povedala, že dobre tak to má byť. Takže čestné prehlásenie bolo treba k tomu daňovému priznaniu.
mysimis
22.03.06,09:52
Je na to viac názorov a ako tak pozerám aj iný kraj iný mrav. U nás tiež vyžadujú čestné prehlásenie. Bez neho mi odmietli zobrať DP. Myslím, že keď ho vystavíš, nič tým nepokazíš.
cizo86
05.02.09,17:17
Bol som v období február a marec dobrovoľne nezamestnaný ale pracoval som na dohodu stačí mi tiež len čestné prehlásenie ako keby som nepracoval
Tweety
05.02.09,17:24
Bol som v období február a marec dobrovoľne nezamestnaný ale pracoval som na dohodu stačí mi tiež len čestné prehlásenie ako keby som nepracoval
Čo chceš čestne prehlásiť? Ak si mal príjmy z dohody, tak nemôžeš čestne prehlásiť, že si ich nemal, slovo čestné je odvodené od slova česť.:)