Monika100
22.03.06,11:11
Prajem vsetkym prijemny den,
prosim Vas o odbornu radu, z coho mi Soc.poist.podla vas vypocita nemocensku davku - materske. Od roku 1996 som nepretrzite zamestnana , v 2/2003 som cerpala matersku dovolenku a nasledne som na rodicovskom prispevku do 29.3.2006 s prvym dietatom. Od 1.7.2005 mam prerusenu ucast na nemocenskom poisteni, z dovodu,ze som na rodicovskom prispevku. Od januara 2006 som sa prihlasila na dobrovolne nemoc.poistenie, ktore si platim.
Cakam druhe dieta, teda od 6.3.2006 som na materskej dovolenke s druhym dietatom, predpokl. termin porodu mam 17.4.2006. Narok na nemoc.davku mam z titulu zamestnania ( ucast na nemoc.pois. najmenej 270 dni , 2 roky pred ocakavanym porodom mam splnenu). Lenze ja som poziadala o vyplatu nemoc.davky ako dobrovolne nemoc.poist.osoba, mam narok na vyplatu z tohto poistenia? Povazuje sa toto poistenie za nove, nakolko nastalo este pred nastupom na druhu matersku. Neide mi o subeh poisteni, ja ziadam o vyplatu iba z dobrovolneho poistenia, nie ako zamestnanec. Popripade poradte, nakoho sa obratit, nakolko nemam jednoznacnu odpoved. Vopred dakujem.