karpis
22.03.06,10:16
V roku 2005 sme postavili novú prevádzku (budovu) ktorá bola v r. 2005 aj skolaudovaná. V hale je namontovaná vzduchotechnika, ktorá slúži na odsávanie pilín a pod. Mám vzduchotechniku odpisovať samostatne alebo ako súčasť budovy. Podotýkam že sa vzduchotechnika sa dá zmontovať a presunúť na iné miesto , poprípade predať.
Ďalej by som chcela poprosiť. K tej hale patrí aj kotoľňa. Je murovaná + kotol a rozvody čo s týmto, ako odpisovať.
karpis
22.03.06,09:22
Prosím súrne
karpis
22.03.06,11:40
Prosííííííííííííííííííím nikto nevie. Viem že máte všetci kopu práce ale aj tak poraďte mi prosim
karpis
22.03.06,12:27
Ľudkovia prosím
renča1
22.03.06,14:49
V roku 2005 sme postavili novú prevádzku (budovu) ktorá bola v r. 2005 aj skolaudovaná. V hale je namontovaná vzduchotechnika, ktorá slúži na odsávanie pilín a pod. Mám vzduchotechniku odpisovať samostatne alebo ako súčasť budovy. Podotýkam že sa vzduchotechnika sa dá zmontovať a presunúť na iné miesto , poprípade predať.


Vzduchotech.by som odpisovala zvlášť. Ak by vzduchot.bola na montovaná, tak že je súčasťou haly, vtedy by som vzduchot.odpisovala ako tech.zhodnotenie haly.

Ďalej by som chcela poprosiť. K tej hale patrí aj kotoľňa. Je murovaná + kotol a rozvody čo s týmto, ako odpisovať

Kotolňa je súčasť haly aj s kotlom? Ak áno, považovala by som to ako súčasť haly a odpisovala s halou..

-----------:)
Italiana
23.03.06,10:48
V roku 2005 sme postavili novú prevádzku (budovu) ktorá bola v r. 2005 aj skolaudovaná. V hale je namontovaná vzduchotechnika, ktorá slúži na odsávanie pilín a pod. Mám vzduchotechniku odpisovať samostatne alebo ako súčasť budovy. Podotýkam že sa vzduchotechnika sa dá zmontovať a presunúť na iné miesto , poprípade predať.
Ďalej by som chcela poprosiť. K tej hale patrí aj kotoľňa. Je murovaná + kotol a rozvody čo s týmto, ako odpisovať.


Ak vzduchotechnika slúži na zabezpečnie technologického procesu realizovaného v stavbe, posudzuje sa samostatne, teda oddelene od stavieb. Ak nezabezpečuje technolog. proces, tak spolu so stavbou. Kotolňa by sa mala odpisovať spolu so stavbou. Treba sa riadiť pokynom MF 3400/1998-62 na zabezpečenie jednotného postupu pri uplatňovaní zákona o dani z príjmov. Platil ešte v roku 2004, či platí aj pre rok 2005 neviem, ale bol vraj uverejnený vo Fin. spravodajcovi 3/1998.
Nemám ho, len som o tom čítala.:)