ivčiči
22.03.06,11:17
Zdravím, a pýtam sa
osob. spotreba je VNZD?, môžem cez ID vyrovnať koncový zostatok na účte, ak účet nie je podnikateľský. Všetky výbery dám na 1 ID, ako uzavierkovú operáciu?

Vdaka
Manual
22.03.06,12:43
Zdravím, a pýtam sa
osob. spotreba je VNZD?, môžem cez ID vyrovnať koncový zostatok na účte, ak účet nie je podnikateľský. Všetky výbery dám na 1 ID, ako uzavierkovú operáciu?

Vdaka Ano osobná potreba je VNzD. Ak je účet súkromný a používa sa na podnikanie, tam sa s ID nezaťažuj, účtuj len položky ktoré súvisia s podnikaním. Ak to chceš mať podchytené, tak výber z účtu preveď do pokladne cez priebežné položky a odtial si vyplať cez VPD osobnú potrebu. ID nie sú riešením.
Pekný deň...:)
Nikola
28.03.06,12:30
Je potrebné počas roka vystavovať VPD-čka ako výber peňazí podnikateľa do osbnej spotreby? Ja vystavujem VPD len vtedy, ak mám na to doklad (ak vyplácam mzdy, platím do poisťoví, nakupujem niečo do firmy,...), ale nikdy som nevystavovala VPD vtedy, ak si SZČO vzala peniaze pre seba. Mala som tak urobiť? Do osobnej spotreby som účtovala len výber z účtu, lebo o tom je doklad a kontrolu by zaujímalo, kam tie peniaze šli.
JAJA11
28.03.06,12:34
Je potrebné počas roka vystavovať VPD-čka ako výber peňazí podnikateľa do osbnej spotreby? Ja vystavujem VPD len vtedy, ak mám na to doklad (ak vyplácam mzdy, platím do poisťoví, nakupujem niečo do firmy,...), ale nikdy som nevystavovala VPD vtedy, ak si SZČO vzala peniaze pre seba. Mala som tak urobiť? Do osobnej spotreby som účtovala len výber z účtu, lebo o tom je doklad a kontrolu by zaujímalo, kam tie peniaze šli.


Ale ak si podnikateľ počas roka vyberá peniaze z pokladne na osobnú spotrebu a neúčtuje sa o tom, potom v pokladni ostáva vysoká suma. Takže raz za čas, treba urobiť aj výdavok na osobnú spotrebu aj z pokladne.:rolleyes: