evinka9
24.11.13,13:27
Chcem sa spýtat ci mozem polať postou zamestnávatelovi dohodu o s konc. pracov. pomeru na podpis ked sme sa na tom dohodli alebo mam pockat kym mi ju posle on?Kedze som ukoncenie navrha ja a o on suhlasil s datumom kedy chcem skoncit , chcela by som to mať cim skor podpísané, len neviem aký je postup. dakujem za radu.
veronikasad
24.11.13,12:59
Zamestávatelovi treba posla žiadosť o skončenie prac.pomeru v zmysle § 60 ZP - ku konkrétnemu dátumu. Ak s tým zamestnávatel bude súhlasiť, vystaví Dohodu o skončení prac.pomeru v zmysle § 60 ZP, ktorú obostranne podpíšete. Pracovný pomer končí dohodnutým dňom
evinka9
24.11.13,13:10
dakujem. my sme sa zo zamestnavatelom uz dohodli na konkretnom datume ukoncenie ale musim teda aj tak mu poslať ziadosť o skoncenie pracovneho pomeru?
veronikasad
24.11.13,13:18
Prečo chceš dohodu vypisovať ty ako zamestnanec ? Bežný postup v praxi je taký, ako som napísala v predch.príspevku.
evinka9
24.11.13,13:31
v poriadku len sa pýtam ci aj ked sme sa telefonicky dohodli na konktetnom datume ukonc. prac. pom. dohodou, ci mu musím aj tak posielať Žiadost o skoncenie prac. pomeru písomne ?
Tweety
24.11.13,13:52
v poriadku len sa pýtam ci aj ked sme sa telefonicky dohodli na konktetnom datume ukonc. prac. pom. dohodou, ci mu musím aj tak posielať Žiadost o skoncenie prac. pomeru písomne ?

ÁNo, dohoda musí byť písomná.