Stewk0
24.11.13,14:08
Ahojte,
Na prelome januara a februara sa chceme vydat s priatelkou do Izraela na vlastnu pest. Priletime do TEl Avivu. Mozte nam dat nejake rady co vidiet, comu sa vyhnut, kde sa ubytovat (nie hostel) ako cestovat po krajine? Na cely vylet budeme mat nie viac ako tyzden. Je problem s cestovanim v sobotu, alebo pocas vikendu?
lujza.j
24.11.13,13:10
lubko6394
24.11.13,15:35
To nie je príliš rozumný termín. Ja idem o 2 mesiace neskôr. Čo vidieť je ťažko napísať. Ono záleží od Vašich záujmov, pamiatok a zaujímavých miest je plný bedeker. Na prvý raz by som na Vašom mieste išiel s cestovkou ( tak som bol 2x) na vlastnú päsť som bol 1.x a je to nákladné - nocľah cca 100 za noc, ak výlet tak tiež okolo 100-vky poriada napr.Egged alebo green olive tour. Na druhej strane týždeň na Izrael ak si všetko máš zariadiť sám je luxus a veľa toho neuvidíš. Ja pôjdem na 12 dní a len do Jeruzalema a len tam, kde som ešte nebol ( okrem Chrámovej hory ), možno stratím ešte 1 deň na Hebron a 1 deň na Mŕtve more. A aj tak všetko, čo by som chcel nestihnem. Sobotu môžeš vyriešiť útekom do Betlehema, na dopravu v rámci Izraela by som radšej zabudol. Inak tá sobota začína v piatok po západe slnka
Stewk0
27.11.13,10:22
Preco to nie je prilis dobry termin? S cestovkou tam nejde, lebo mam letenku "zadarmo".
lubko6394
27.11.13,10:33
Relatívne chladno, ale najmä veľké riziko zrážok.