seraffa
24.11.13,16:15
chcela by som sa opýtať, mám bazár/second hand a veci, ktoré skupujem niesú stále v 100% stave, treba ich vyprať, zašiť, dať opraviť ku krajčírke ako napr. zips, kožu namazať či vyšistiť dokonca zafarbiť, a zaujíma ma či sa vôbec môže tovar takto "opravovať". A taktiež ak áno môžem si teda veci, ktoré som vyvinula na opravu dať do nákladov? Ako prací prášok, veci na čistenie kože, farbu na kožu či krajčírku. Ďakujem za odpovede
a_je_to
24.11.13,20:02
To mi nepripadá ako nákup a predaj tovaru, ale výroba vecí čistých funkčných a predajných zo špinavých nefunkčných a nepredajných. Vrátane kooperačných opráv od krajčírky. Do nákladov môžeš dať všetko, čo si vynaložila na dosiahnutie zdaniteľných príjmov, ak to zákon inak neobmedzuje ... a toto v zdôvodnenom rozsahu neobmedzuje ... teda môžeš. Ale ... nebolo by ľahšie, ak by si predávajúcemu povedala ... rada vám to zoberiem do predaja, ak mi to donesiete opraté, zašité a s ošetrenou kožou ? Lebo takto vám musím znížiť výkupnú cenu ? Ale ... aj tvoja alternatíva je inak priechodná. Ibaže veci spôsobilé na okamžitý predaj by som viedol ako tovar a tie, ktoré treba pred predajom ošetriť, ako materiál na výrobu a predaj výrobkov z repasovania. Prášok a farby a služby krajčírky ako výrobnú spotrebu. Lebo tovar, je tovarom vtedy, ak sa predáva v nezmenenej podobe. Krájanie salámy u mäsiara nie zmena podoby tovaru, ale obložený chlebík je už výrobok.