sedliak
24.11.13,15:58
Včera sme kúpili v kamennom obchode kombinovaný sporák. Hneď včera večer prestal fungovať jeden horák a dnes ďalší. Rád by som tento šmejd vrátil a nenechal ho opravovať. Mám nárok na vrátenie peňazí? Niekde som čítal že keď tovar nefunguje do 3 dní tak sa jedná o výrobnú chybu a mám nárok na vrátenie peňazí. Ďakujem za rady.
arizona
24.11.13,15:11
sedliak, zle si pocul...narok na vratenie penazi v kamennom obchode nemas. Ale...niektore obchody mozu ponukat takuto,ci podobne vyhody pre zakaznikov. Takze si zisti, ci to nahodou neponuka tvoj predajca.napr. aj na web stranke...
Inak zalezi len od obchodu, ci ti vrati peniaze,alebo bude trvat na reklamcii.

viac o reklamaciach si precitaj napr. tu http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
buchač
24.11.13,17:11
Ak Ti , podľa Teba , ten šmejd inštaloval ( čítaj - pripájal ) nie práve odborník s oprávnením , tak vopred zabudni na reklamačku ...
misoft
24.11.13,18:02
Môžeš jedine reklamovať nefunkčnosť - pretože do 6 mesiacov od doby kúpy sa to automaticky považuje ako výrobná vada. arizona dala link - a sú tam možnosti, ktoré určí predajca/výrobca - oprava, výmena, vrátenie kúpnej ceny. Ako prvé sa vždy robí oprava, ak sa neuspeje, nasleduje výmena. Ak by sa však tá istá chyba vyskytla 3x po sebe - máš možnosť odstúpiť od zmluvy.