Ewollet
24.11.13,18:16
Ahojte , vedeli by ste mi dať nejaké dokumenty k prevodu SRO , som jediný spoločník , konateľ jednoosobovej sročky , bola založená tento mesiac a všetko sa zvrtlo kedže som chcel podnikať ale peniaze som musel minúť inde takže tým padom je pre mna sročka zbytočná. Potreboval by som ju presunúť na inú osobu pojde o predaj , vedeli by ste mi poskytnuť nejaké dokumenty ? Sročka neviedla ani učtovnictvo ani nič , nevystavil som ani jednu faktúru ani nič ...

Ďakujem :/
a_je_to
24.11.13,20:15
Na to niet formulára, ani dokumentu, možnože niektorý advokát má wordovú predtlač kúpnej zmluvy na sro ... ale nedá ! Dalo by sa možno nájsť vo vzoroch pre podania. Urob návrh pre OR na zmenu vlastníka a konateľa, kúpnu zmluvu a príjmový doklad na prijatú sumu. To je celé. Účtovníctvo urobiť musíš. Je tam minimálne zaúčtovanie založenia 353/411, vzniku a splatenia imania, 211/379 ktoré u jedného zakladateľa muselo byť splatené pred podaním návrhu na zápis do OR a vlastný vznik a zápis imania 379/353. okrem toho nejaké správne poplatky 538, 518/ 211 a poplatky za spracovanie návrhu, overovanie, atď. Do toho ešte musíš zaúčtovať rezervu na to účtovníctvo 518/323. Tým klesla hodnota sro o nejakých 300 Eur. Ak ju budeš chcieť rýchlo predať, tak musíš ešte dobre spustiť pod účtovnú cenu. Lebo založiť novú nie je o nič ťažšie, ako kúpiť už založenú. Musíš ešte potom zaúčtovať stratu z predaja na predajnú cenu. Možno aj podať daňové priznanie s prílohou celej závierky. Ak vstúpi do účinnosti zákon s licenciami, tak také prázdne sro-čky sa budú predávať vo viazaničkách po 3 kusy. Držím ti palce.
Ewollet
24.11.13,20:56
vedel by si mi povedať koľko by ma to vyšiel len ten prepis ... ? teda aké budú moje náklady na toto okrem zmlúv ... co bude stáť učtovnička , čo bude stát prevod atď... ? Ďakujem veľmi pekne :)
a_je_to
25.11.13,15:01
... no, to si netrúfam odhadnúť tak, aby to pre teba malo nejakú informačnú hodnotu. Ak si to budeš robiť sám, tak sa nahľadáš a zaplatíš plné správne poplatky. Ak to zveríš nejakému sro-servisu, tak ti vyúčtujú služby, ale poplatky majú s výraznou zľavou, lebo podávajú elektronicky. Účtovníčka s kanceláriou na niektorom bratislavskom námestí zoberie možno aj 200 Eur. Ale niekde v Rimavskej Sobote možno aj za 30 Eur. Asi tak ...
Economic
01.12.13,13:30
Bez urážky, dobré dokumenty potrebné k prevodu OP ti asi ťažko niekto len tak dá. Takáto služba nie je až taká jednoduchá a určite sa jej cena pohybuje okolo 200.- Eur, pokiaľ spoločnosť nikdy nič nevykonávala, tak účtovníctvo nemôže byť až také drahé a s účtovníčkou sa vieš dohodnúť aj na lepšej cene, ako keď robí firmu s xxx účtovnými položkami. Tak ako tu už bolo písané, cena sa môže líšiť aj od regiónu. Ešte doplním, že pri podaní návrh do OR elektronicky sa dá ušetriť na poplatkoch a iných nákladoch.