podstanom
24.11.13,21:44
Prosím o radu či sa dajú(a ako???) v exceli 2007 uzavrieť bunky proti prepisu tak aby sa v hárku zachovala funkcia SOUHRN a SESKUPIT...? uzamknúť výber viem ale spomínané funkcie sú nefunkčné... pls poraďte...
AB-IMPEX
24.11.13,20:51
uzamknutím sa znefunkční bunka ... použi "vyber dat" a tam nastav čo IBA môže bunka obsahovať. a daj tam vzorec. nebude sa dať prepisovať, ale žiaľ zmazať ano. zároveň tam môžeš nastaviť, že pri vstupe do tej bunky vyskočí bublina s upozornením ...
poprípade vzorec daj do inej bunky a tú schovaj
PaloPa
25.11.13,16:31
Ak by šlo iba o zachovanie funkčnosti už vytvoreného súhrnu, t.j. zobraziť/skryť detaily, dá sa napr takýmto makrom:




Sub ZachovajFunkcnostSuhrnu()
ActiveSheet.EnableOutlining = True
ActiveSheet.Protect contents:=True, userInterfaceOnly:=True
End Sub




Ale vytvorenie nového súhrnu s vysokou pravdepodobnosťou nie je v zamknutom liste možné.

P.


"len to makro mi pls priblíž čo s ním"

Najjednoduchšie:

1| ALT+F11 - zobrazí sa okno pre VBA kód (makrá)
2| klik pravým tl. myši napr. na riadok "Tento_zošit" a vložiť nový modul (viď obr.)
3| copy/paste kód vyššie do modulu
4| súbor uložiť ako XLSM (podporujúci makrá)
podstanom
06.12.13,13:41
Dík za odpoveď... pls ako kde zadám makro??? toto som ešte nerobil... nové súhrny sa nebudú robiť. potrebujem len aby iný užívateľ mohol v určených bunkách/stĺpcoch dopĺňať dáta a ostatné aby nemohol mazať, prepisovať ani nijako meniť... :-) len to makro mi pls priblíž čo s ním...
podstanom
11.12.13,12:14
skúšal som a už realizované medzisúčty a zoskupenia sa nedajú otvarať a zatvárať... asik ma jeb.... pomoooc :-)
podstanom
11.12.13,12:20
prosím neskúsiš to Ty??? poslal by som Ti to e-mailom... pls... :-)