stratena
22.03.06,10:41
dufam zemi budete vediet pomoct..mam zivnostnika ma vlastnu zivnost ale pracuje pre jednu poistovaciu spolocnost cize jeho celo rocna napln je behat po skoleniach a uzatvarat zmluvy...v zivnostenskom zakone je uvedene ze zivnost nie je poistovnictvo...ako tomu mam rozumiet...nemate niekto skusenost? ako mu mam vystavit danove priznanie normalne typB?je tam nejake %tualne ohranicenie výdavkov, ktoré si moze uplatnit?ja to mam vsetko hotove len teraz som sa zhrozila ci som mu to dobre vystavila...prosim pomoc
Johanka
22.03.06,09:52
Príjmy zo sprostredkovania poistenia sú príjmami podľa § 6 ods.2 písm.d/. Výdavky si môže uplatniť skutočné alebo percentom z príjmu (25 %). Lenže ak má príjmy aj zo živnosti ( príjmy podľa § 6 ods.1 písm.b/), musí použiť rovnaký spôsob uplatňovania výdavkov z obidvoch týchto činností. Teda ak zo živnosti uplatnil skutočné výdavky, nemôže si z príjmov sprostredkovateľa poistenia uplatniť paušálne ( a naopak).
stratena
22.03.06,09:56
dakujem dakujem a este raz dakujem...nenormalne si ma odpoved potesila...a hlavne poradila...pekny slnecny den