uct.alena
25.11.13,12:04
Dobrý deň, potrebujem spracovať účtovníctva živnostníka, ktorý ma bankový účet pre živnosť, aj súkr.účet. Avšak, mobilný telefón uhrádza zo súkr.účtu. taktiež mu úhrady vystavených faktúr prichádzajú na súkromný účet..môžem mobil zaúčtovať ako úhradu z pokladne a priložiť kopiu súkr.bank.účtu?rovnako aj pri úhrad.fakturach,že príjem do pokladne a kópia súkr.bank.účtu?
Antonia Jendrišáková
26.11.13,06:14
Buď oznámi DÚ súkromný účet na podnikanie, ako nový účet. Rozhodne, by mal úhrady fa na podnikanie uhrádzať z podnikateľského účtu a príjmať úhrady za FV na podnikateľský účet. Ak má málo peňazí na podnikateľskom účte, nech si naň prevedie - vloží peniaze z osobného účtu, alebo vyberie hotovosť z osobného a vloží hotovosť na podnikateľský.
uct.alena
27.11.13,18:23
ja som si toho vedomá, ale čo už urobil ja čas nevrátim, ale potrebujem to vyriešiť..ďalšou vecou je, že keď dávno otváral živnosť používal sukr.učet, potom prišiel zákon ,že musi byť podnikateľský,tak otvoril aj podnikateľsky..ale proste koniec koncov používa oba..
veronikasad
27.11.13,18:41
Má nahlásený súkromný účet na daňovom úrade ako účet používajúci na podnikanie ?
avalik
27.11.13,19:29
uct.alena (Dnes 20:23) ja som si toho vedomá, ale čo už urobil ja čas nevrátim, ale potrebujem to vyriešiť..ďalšou vecou je, že keď dávno otváral živnosť používal sukr.učet, potom prišiel zákon ,že musi byť podnikateľský,tak otvoril aj podnikateľsky..ale proste koniec koncov používa oba..

vies uviest, v ktorom zakone sa pise, ze "musi byt podnikatelsky"?

Danovy poriadok uvadza povinnost nahlasit

"čísla účtov vedených v bankách, na ktorých budú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti,"

ak ich ma nahlasene oba, tak uctujes o obidvoch