peter418
25.11.13,12:05
Ahoj mam otazku k 1.10.2013 som ukoncil po 13 rokoch pracu a evidoval som sa na Urad Prace , momentalne som tyzden po operacii stitnej zlazy a celkovemu vybratiu a v nemocnici kde ma operovali mi ,,automaticky,, vypisali PN aj ked som sa ozval naco mi je kedze som aktualne nezamestnany zdalo sa mi to zbytocne akurat jedine co som videl ze z polovice vymeriavacieho zakladu co mi vypocitali dostanem este o polovicu meneij nic ine som na tej PN nevidel preto planujem ju ist o tyzden ukoncit aj ked som cerstvo po operaciii ale citim sa dobre , je tento postup spravny ? alebo k comu ta Pn vie mi to niekto vysvetlit ? mam narok na davku v nezamestnanosti 6 mesiacov a ta Pn sa mi zda zbytocna ci skor kazi priemer alebo ako to vlastne je dakujem od socialnej poistovne mi poslali ze polovica mojho vymeriavacieho zakladu je 16 eur na den pri Pn sa to asi znizuje tak neviem co dalej dakujem .*Dakujem za akukolvek radu
Tweety
25.11.13,11:06
a? Doplň info, nie sme veštci.
Xanti
25.11.13,12:02
Nemáš nárok na platenú PN, nakoľko PN ti začala až skoro dva mesiace po ukončení PP ... ale PN ti bude slúžiť ako ospravedlnenie na UP, tj. nemusíš sa počas trvania PN hlásiť a chodiť na UP a môžeš sa v kľude doliečiť doma.
Podpora ti bude nadalej vyplácaná v plnej výške.

Ešte doplním, PN odovzdaj na UP a skončenie tiež .