Dotka
25.11.13,12:32
zdravím,
na vianoce som sa rozhodla, že by som si zaobstarala elektronickú čítačku kníh. kedže som študentka a na mojom odbore máme niečo ako povinnú literatúru (slovenskú aj svetovú) myslím že by to bolo dobré riešenie. prešla som mnohé stránky s elektronikou ale keď neviete čo hľadáte je ťažké hľadať. mohol by mi niekto poradiť ktorá by bola vhodná? aký typ, značku, aj konkrétne vybrať. ako som písala, potrebovala by som slovenskú aj svetovú literatúru a čítala som niečo o formátoch, tak aby čítačka spĺňala aj túto podmienku, že sa ku knihám bude dať ľahko dostať. ďakujem.
veva125
25.11.13,15:48
ja pouzivam dotykovy kindle a som velmi spokojna. Formaty sa daju menit v programe Calibre, program je zadarmo, ale kniha moze byt chranena. Odkial budes cerpat knihy ? niektore knihkupectva pouzivaju socialne DRM, co moze byt problem... Ale napr stare knihy sa daju stiahnut zadarmo z netu. Kindle ma vyborne spraveny slovnik, ak budes mat aj knihy v cudzej reci.
Richard
25.11.13,15:53
Osobne by som ti odporučil tablet, nie čítačku. Síce si niečo doplatíš ale má to univerzálnejšie použitie, môžeš na tom čítať webstránky, aplikácie (internet).
Navyše na to zoženieš viac kníh - keďže lepšie číta aj pdfka kníh...

Okolo 200€ sa už dá kúpiť dobrý tablet.
arizona
25.11.13,15:54
Uz tu mame zopar tem o citackach, staci vyhladat cez vyhladavac. Je tam vela nazorov na rozne citacky.

Ja mam Sony PRS-T1,som spokojna. Pred kupou som precitala kopec recenczii a clankov na nete a podla toho som si vybrala, co mi najviac vyhovovalo...

Keby som kupovala citacku teraz, tak by som asi hladala aj s moznostou podsvietenia.Prv take neboli,kupovala som teda puzdro s lampickou. Ale nemala so moznost este vyskusat, takze netusim, ako sa na nej cita...
arizona
25.11.13,15:57
Citat dlhodobo na tablete knihy? Skusal si Richard? Oci by ti veru nepodakovali...
Precitat knihu na tablete a na citacke je dost velky rozdiel. A na citacke napr.precitas knihu aj v lete pri bazene,ale na tablete nie,lebo sa ti leskne obrazovka .-)
veva125
25.11.13,16:00
Tablet je urcite univerzalnejsi, ale ma leskly displej. Mna to pri citami knih velmi rusi, pri "brouzdani" internetom mi to ale nevadi. :-)
Richard
25.11.13,16:03
1. Z toho co píse nemám pocit že bude čítať šialene veľa kníh za mesiac
2. Súhlasím s tebou že na čítanie textu je príjemnejšia čítačka
3. Čítam na tablete/mobile 2 hod. denne v priemere a je to vpohode
4. Čítať sa dá aj biele na čiernom, čo tak neťahá oči.
Richard
25.11.13,16:11
Ok, ak máš obe zariadenia. Určite je to aj otázka preferencií. Pre študentku má možno väčší význam univerzálnosť. Už som to raz takto jednému radil, kúpil Kindle a napokon aj tablet a už číta aj knihy na tablete.
Dotka
25.11.13,20:37
Richard, tablet už mám, rada by som si kúpila práve čítačku lebo som sa dozvedela, že tá je šetrnejšia k očiam ako tu písala arizona. keby chcem čítať na tablete, nepíšem tu že by som si rada zaobstarala čítačku.
pavol36
26.11.13,15:48
aj biele na čiernom... a dosť programov na čítanie (pre android) disponuje reguláciou jasu a podsvietenia displeja, takže oči to nevypaľuje... možno teda vypaľuje, ale oveľa, oveľa menej ako pri bežnom jase na lcd displeji..
misoft
26.11.13,15:56
...šetrnejšia - toť subjektívny dojem. Treba sa tiež zaoberať efektivitou - čítačka = zariadenie na 1 (max.2-3 činnosti), tablet = multifunkčné zariadenie - môže spĺňať kritéria čítačky, multimediálneho prehrávača, malej kancelárie a pod. Okrem toho - v tablete sa istotne dajú nastaviť prijateľné parametre pre sledovanie/čítanie, len sa s tým "pohrať".