12Renata
25.11.13,13:08
Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc pri riešení mojej situácie. Mám ukončenú Strednú pedagogickú školu, odbor „Učiteľstvo pre materské školy“ a v roku 2008 som ukončila UKF v Nitre, mám vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, ale pre 2. stupeň ZŠ v odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov s aprobáciou 2 predmetov /slovesnký jazyk – estetika/ a mám vykonanú štátnu skúšku z pedagogiky. Pracujem v MŠ, mám prax 17 rokov. Podľa zákona toto vzdelanie nie je určené pre učiteľov v MŠ a preto mi to neuznali. Z tohto dôvodu som od roku 2009 zaradená do 9. PT ako nekvalifikovaná. Chcem sa opýtať, ako si môžem doplniť vzdelanie , aby som bola kvalifikovaná v 9. PT a tým spôsobom postupovať ďalej. Je nutné isť na VŠ a vyštudovať odbor predškolská a elementárna pedagogika alebo mám aj iné možnosti – prípadne nejaké rozširujúce alebo doplňujúce štúdium/ napr. špeciálna pedagogika/? Druhá otázka znie, viete mi poradiť, či sa môžem zapojiť do kontinuálneho vzdelávania pre pedagogických zamestnancov, nie som si totiž istá, ako môžem získať s týmto vzdelaním 1. atestáciu? V súčasnosti mám nazbieraných už 30 kreditov, mám nárok na kreditový príplatok? Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odbornú radu. :)
alaya1
25.11.13,12:12
Ak chces studovat 4 semestralne rozsirujuce studium SP, toto studium je len rozsirenim tvojej povodnej aprobacie, takze ucit budes moct to, co mas vystudovane v Mgr. studiu, ale na specialnej skole.
Ak chces zistit, co musis mat ukoncene, aby si bola kvalifikovana v MS, najdes to vo vyhlaske, je to tam presne specifikovane. Inak, mozes sa so svojim problemom obratit aj na MS SR, na ich stranke najdes link, obratom na emaily odpovedaju a podaju ti najpresnejsiu info.