paula2
25.11.13,14:29
Prosím o radu.. Priateľ je ležiaci,chodí k nám z Adosu ošetrovateľka. Dekubity liečime Suprasorb+Hydrosorb+Hydrotul ,Vlivasorb,Zetuvit a pod. Doteraz to nosili z Adosu a teraz mi povedala,že im materiál poisťovňa nepreplatí, musíme si to vybaviť u chirurga,aby predpísal tieto veci. Bola som,volala som rôznym chirurgom, no bohužiaľ oni to nemôžu predpisovať...Čo mám robiť, ved je to strašne drahé, a on ma inval.dôch. 157,- Eur.???? Na deň by mi trebalo asi 80,- Eur na materiál... Ked na to nebudeme mať,tak mu odrežú nohy? To je celé Slovensko- nakradli už dosť a teraz chcú šetriť na chorých ľuďoch...!!!!! Prosím , nevie niekto ,kde by som to zohnala,kto by to mohol predpísať? Ďakujem vám......
Xanti
25.11.13,13:31
Neskúšala si osloviť ZP kde je poistený priateľ? A tam sa opýtať na postup alebo na možnosť preplatenia alebo na schválenie výnimky. A nemôže to predpísať obvodný lekár? Skús tú ZP.
angelik82
25.11.13,13:53
Je ešte možnosť kožný lekár. A ak by ani on "nemohol" tak v skutocnosti nechce.. Takto si dovolim obvinit aj chirurga, ze NECHCE !!!!

Neviem v akom velkom rozsahu su dekubity, ale su dobre aj vyplachy(silny harmancekovy vyplach) a chodit za chirurgom na osetrenie (vystrihnutie). Nechavat to na vzduchu, zbytocne to neprelepovat kvazi specialnymi naplastami na dek.rany. Rana musi aj dychat.
Odporucam dat priatelovi zobrat krv, ci sa mu nenachadza v dekubitoch resp. v krvi nejaka bakteriach a nasadit potom antibiotika. Hlavne polohovat tak, aby na rane nebol sposobeny ziadny tlak. Toto su osobne skusenosti s liecenim s prelezaninami.
paula2
25.11.13,16:19
Vďaka, skúsim ešte toho kožného...Ale zrejme to vyzerá,že sa každý z toho chce vyvliecť.!!! Presne tak - NECHCÚ ..Neviem prečo v tom robia taký problém? Dekubity už liečim 9 mesiacov,najprv boli rozsiahle,ale ide to pomaly, po toľkých mesiacoch sa stiahli cca o 6 mm. Najlepšia liečba sa úkázala s tými Suprasorbmi-vlhké hojenie rán. Bola krv na rozbore, tak je tam mnoho baktérii,streptokoky...už bral aj antibiotiká, mal 40°C horúčky,a ľavú nohu totálne opuchnutú ,až červenú. No teraz je to lepšie,polohujem ho ,len som na všetko sama,tak už nevládzem- ja mám 56 kg, a priateľ 100kg.... Nikto ho ani do nemocnice nezoberie,lebo že sú v mínuse, a on je náročný pacient,čo sa týka financií...Takže mi to pripadá v tomto štáte,že takýto človek je nepotrebný a drahý, radšej nech sa niekto iný trápi...ja nie som jeho rodina,ale mne je ho ľúto,tak som sa obetovala.Rodina sa na neho vykašľala...No neviem,čo bude ďalej,ale ak to mám kupovať,tak neprežijeme....Ešte raz dakujem za odpoveď.
paula2
25.11.13,16:24
Ďakujem........Akurát som bola dnes vo VŠZP a oni -ako každý iní úradníci,nevedia,že to musím za chirurgom......Obvodný lekár to isté mi povedal...No čo má človek robiť,ked ten chirurg to nechce predpísať? Nachodím sa jak debil po všetkých úradoch,aj tak nič z toho. Jediné čo mi ostáva, dať to do televízie, a potom sa už bude dať všetko...!!!!!!
Peggynka
25.11.13,16:48
Musíš pritvrdiť.Moja suseda mala svokra,ktorý bol ležiaci a tiež sa tak naťahovala s lekármi.Až sa naštvala,išla do VšZP za revíznym lekárom a povedala mu,že má vybavený dovoz a zajtra im ho dovezie a nechá na chodbe ! Tak sa rozhýbali.Nikto ti nepomôže,nespoliehaj sa na ľudskosť a spravodlivosť,dnes sa musíš vedieť domáhať svojich práv.Prajem veľa síl.
buchač
25.11.13,16:50
Peggynka
25.11.13,16:56
Pozri aj toto:
http://www.porada.sk/t192120-dekubity.html
Mimochodom,ja som vždy k výmeru inv.dôchodku dostávala od Soc. poisťovne aj poučenie,že mám nárok na nejakú dávku v hmotnej núdzi od ÚPSVaR-u a to som brala 186,- €.Skús sa na to pozrieť.
paula2
26.11.13,17:33
Ďakujem za povzbudenie,je to fakt pravdivé, neviem,či len v tomto štáte alebo aj inde..???
Estetic
28.11.13,05:41
Partner na komunikáciu je pre Teba zdravotná poisťovňa priateľa,nie lekári.Sama si to napísala,Ados chodil a ošetroval,kým mu to ZP nestopla,že dosť.A dosť znamená dosť na pacienta,nech je to ADOS,chirurg,kožiar,obvodák-ten kto platí povedal dosť.A tak jedine nafotiť,doporučený dopis ako liečiť,kde liečiť,akú sumu atd.Na odpoved majú 30 dní,žiadaj odpoved písomnú.Dovtedy obvodák,ale nejaká lacnejšia liečba,pretože 80 euro na deň jednoducho nemá limit asi nikto z nás,odhliadnuc od toho,že do limitu sa musia zmestiť všetci pacienti.Takže nie ustne uradníčka,ale písomne revízny lekár..
paula2
05.12.13,15:51
Ďakujem......
paula2
05.12.13,15:53
Áno bola som na ÚPSVaR a vypočítali mu 8,- Eur.... !!!! To je Slovensko ,ako som už vyššie napísala...zbytočne sa rozčuľovať, a nepomôžu ani na Lampárni......A ďakujem za odpoveď.
paula2
05.12.13,15:55
Ďakujem ,už som zohnala Suprasorb ....vďaka Bohu....