simoncek
22.03.06,11:25
Dobrý deň,
Ak dostanem FAD z českej republiky za služby (metrológia) a dohodnem sa s nimi že mi budú fakturovať bez DPH spravím samozdanenie. Ale ak tieto služby idem ďalej faktúrovať do českej republiky inej právnickej osobe ako jednu z viacerých položiek služieb ako mám postupovať s DPH v druhom prípade? Ide aj v druhom prípade o samozdanenie na strane čechov?
Denda
22.03.06,10:33
Dobrý deň,
Ak dostanem FAD z českej republiky za služby (metrológia) a dohodnem sa s nimi že mi budú fakturovať bez DPH spravím samozdanenie. Ale ak tieto služby idem ďalej faktúrovať do českej republiky inej právnickej osobe ako jednu z viacerých položiek služieb ako mám postupovať s DPH v druhom prípade? Ide aj v druhom prípade o samozdanenie na strane čechov?
Pozrite:http://www.porada.sk/t19078-sluba-dodana-v-zahraniei.html
simoncek
23.03.06,11:54
Ďakujem našla som.
Lotarka
23.03.06,20:57
Prosím, pomôžte mi!
Mám tu takýto prípad:
platca DPH poukázal cez účet 13.2. zálohu za stroj z Poľska 40.000,-Sk. Doposial neprišiel žiadny doklad. ČO ROBIŤ???

Má sa to samozdaniť ako nadobudnutie tovaru § 11 a daňová povinnosť vznikla dňom prijatia platby???
Jana Acsová
24.03.06,07:08
Prosím, pomôžte mi!
Mám tu takýto prípad:
platca DPH poukázal cez účet 13.2. zálohu za stroj z Poľska 40.000,-Sk. Doposial neprišiel žiadny doklad. ČO ROBIŤ???

Má sa to samozdaniť ako nadobudnutie tovaru § 11 a daňová povinnosť vznikla dňom prijatia platby???Ak ste kupujúci a uhradili ste zálohu na kúpu stroja (tovaru) do Poľska, zatiaľ vám nevznikajú žiadne povinnosti. Povinnosti vzniknú dodaním stroja a v závislosti od podmienok fakturácie.
Lotarka
24.03.06,07:25
Ďakujem za odpoveď.
Ešte si chcem ujasniť - včera som pri hľadaní našla, že aj zálohy majú byť samozdanené - bol tam § 19/4 - toto neplatí pri nadobudnutí tovaru z EU?
Jana Acsová
24.03.06,07:28
Ďakujem za odpoveď.
Ešte si chcem ujasniť - včera som pri hľadaní našla, že aj zálohy majú byť samozdanené - bol tam § 19/4 - toto neplatí pri nadobudnutí tovaru z EU?Samozdnenie sa týka vybraného okruhu služieb a platieb vopred k nim sa vzťahujúcich. Nadobudnutia tovaru sa to netýka, nakoľko na toto sa vzťahuje § 20 a nie § 19.
Lotarka
24.03.06,07:38
Ešte som zabudla - menila by sa situácia, keby došla zálohová faktúra?
Ja si myslím, že nie - myslím správne?
Vďaka!
Jana Acsová
24.03.06,07:45
Ešte som zabudla - menila by sa situácia, keby došla zálohová faktúra?
Ja si myslím, že nie - myslím správne?
Vďaka!Aj keď do ruky dostanete zálohovú faktúru tak musíte postupovať podľa § 20 ... takže situácia by sa nemenila ... ale prepnem ešte link. Tí Poliaci nám tu nejako šarapatia ... .-)

http://www.porada.sk/showthread.php?t=22307&highlight=z%E1lohovka
Lotarka
24.03.06,08:03
Ešte raz ďakujem! Veľmi mi to pomohlo!
Jana Acsová
06.04.06,08:21