not4me
25.11.13,20:30
Dobry den.
Viete mi prosim poradit ako si zmenit svoju ip adresu?
Spytal som sa providera,no ten mi povedal ze asi to nebude mozne,no na zahran.portaloch som cital ze sa to da a nieje to zlozite.
Viete mi teda povedat postup?ale prosim ako pre laika :) dakujem pekne
misoft
25.11.13,19:44
Keďže si "za providerom", tak sa na internete prejavuješ JEHO IP adresou.
Je niekoľko možností. Jedna je TOR.
Potom je použitie proxy serverov, alebo použitie aplikácií, ktoré slúžia na zmenu IP adresy počítača.
Napr: ProxyFinder, Hide IP Platinium, CyberGhost, Mask My IP, Free Hide IP.
mr.dred
25.11.13,19:48
Statickú -pevnú - pridelenú providerom nezmeníš - môžeš sa len skryť cez nejaký server pri surfovaní na nete.
Dynamickú - reštartuj ruter a máš novú volnú IP
bodliak
25.11.13,19:52
Zmeň providera.
not4me
25.11.13,19:52
Nechcem skryt ale zmenit :( ide o to ze som na jednej stranke regnuty,kde som nechtiac porusil pravidla a dali mi ban.Ked som sa chcel na novo regnut pod inou mailovkou napisalo mi ze na tejto ip adrese uz je registr.uzivatel ..:(a tam som skoncil
not4me
25.11.13,19:58
A neda sa miekde v nastaveniach zmenit staticka za dynamicku ???
bodliak
25.11.13,20:36
To neurčuješ ty, ale tvoj provider. Dá sa to zmeniť u providera, nie u teba.
To je ako by si chcel zmeniť číslo domu. Bolo raz pridelené, niežeby sa nedalo zmeniť, ale s takou požiadavkou ťažko uspeješ len tak...
Chápeš ?
misoft
25.11.13,21:15
No to si teda pekne zavaril viacerým! Na tej stránke je registrovaná IP providera - tá sa totiž javí pre internet ako jeden počítač. Provider má svoju sieť, v ktorej ti pridelí IP (ale od neho). Takže na internete nevystupuješ pod IP, ktorú dostaneš od providera, ale pod providerovou IP.
misoft
25.11.13,21:19
A toto prirovnanie k domu: to sa týka aj IP - dom má svoje číslo, v dome sú byty, pod svojim číslom (jedno z nich si dostal i ty - not4me) - takže až sa niečo stane v dome (napr. vyhodíš na vstupe elektrinu, trpia všetci v tom dome. To isté je i s tým BANom. BAN si nedostal len ty (pod nickom), ale všetci, ktorí sú na rovnakej IP providera!
bodliak
25.11.13,21:24
Misoft, to vôbec nemusí byť pravda. Záleží, či provider prideluje verejné IP alebo má koncové body vo vnútornom adresnom priestore.
misoft
25.11.13,21:31
Tiež pravda - moja skúsenosť - verejná IP - za tú si musím zaplatiť. Takže ja som za providerom, ktorý mi pridelil dynamickú IP (svoju) - ale tá IP od neho sa prakticky už 4 roky nezmenila (verný zákazník :D)! Ale pre vonkajšok som stále pod JEHO IP.