Gabr
22.03.06,12:34
Mám SZČO, ktorý má remeselnú živnosť, uplatňuje si paušál 60%-né výdavky. Na začiatku roka dostal od poisťovne náhradu škody za auto, ktoré má evidované v podnikaní. Čo s týmto príjmom, asi ho určite zahrniem do zdniteľných príjmov. Poradíte, kde v daňovom priznaní to uviesť? Predpokladám, že 60%-né výdavky na príjem z poisťovne nedám. Poraďte prosím. VĎAKA.
ondrejvla
22.03.06,11:56
Mám SZČO, ktorý má remeselnú živnosť, uplatňuje si paušál 60%-né výdavky. Na začiatku roka dostal od poisťovne náhradu škody za auto, ktoré má evidované v podnikaní. Čo s týmto príjmom, asi ho určite zahrniem do zdniteľných príjmov. Poradíte, kde v daňovom priznaní to uviesť? Predpokladám, že 60%-né výdavky na príjem z poisťovne nedám. Poraďte prosím. VĎAKA.

Môj názor :
náklady, ktoré si mala na MV zahrnuté v podnikaní boli nákladmi OVZD, náhrada škody od poisťovne, pokiaľ si si uplatňovala náklady na poistenie, tak aj príjem za škodu je tvoj zdaniteľný príjem. I keď je tu určitá dilema, či sú to príjmy z podnikania?! Ale podľa mňa áno, napíšeš ich do tabuľky č.1, r.02-príjmy zo živnosti. Pre výpočet 60% paušálnych výdavkov, by som použila aj tieto príjmy, nakoľko sa týkajú tvojho podnikania.