Anťap
25.11.13,21:58
Máme novozaloženú sro a požiadali sme o registráciu DPH nakoľko by sme chceli previesť zásoby na novú firmu a ako živnostník som platca DPH. Daňový úrad nám určil finančnú zábezpeku 2000EUR. V sro. sme vystavili dve faktúry. Vie mi niekto poradiť či daňový úrad zaregistroval na DPH niekoho bez finančnej zábezpeky? Taká suma je pre mňa dosť vysoká a dokázala by som tie peniaze inak investovať do podnikania, ako ich dať na rok štátu. "Podpora malých podnikateľov"
avalik
25.11.13,21:42
podmienky kedy sa vyzaduje zabezpeka su v § 4c ZoDPH
promont maja
26.11.13,06:40
... novozaložené spoločnosti bez zábezpeky zvyčajne nie sú ... 2000,00 eur je spodná hranica pre právnické osoby ... ale existujú aj spoločnosti, ktoré ale až po čase požiadali o dobrovoľnú registráciu a nemuseli uhradiť žiadnu zábezpeku ...
Economic
01.12.13,20:15
Ja mám klientov viacerých, ktorí ako dobrovoľní platitelia nedostali žiadnu zábezpeku. Dôležité je preukázanie vykonávanie ekonomickej činnosti. Nemôže o DPH žiadať firma, ktorá nezarobila ešte ani 1 cent. A tiež záleží aké osoby sú v spoločnosti. Tieto osoby správca dane vyhodnocuje podľa kritéria rizikovosti. Problém je, ak niektorý z konateľov alebo spoločníkov bol v minulosti vo firme, ktorá zanechala nevysporiadané dane. Tu treba čakať určite vyššiu zábezpeku. Jednoducho so žiadosťou a hlavne prílohami sa treba riadne pohrať a všetko perfektne pripraviť.