taiko
26.11.13,10:05
podaktori nespratnici a nezbednicky, nevediac pouzivat poradu.sk pribiju celu svoju otazku do nazvu, cim zneprehladnuju poradu a stazuju vyhladavanie v nej. Myslite si ze by malo vyznam obmadzit nazov otazky, ci debaty poctom znakov. Napr nazov by nesmel byt dlhsi ako 70 znakov a otazka by potom bola upresnena v podrobnostiach? Hmm, len sa potom musime spytat Richarda ci sa to vobec da :D, aj ked si myslim, ze vsetko sa da ked sa chce :D
kopretinka
26.11.13,09:09
súhlas......a uprav si otázku:nadpis: obmedzenie dĺžky názvu otázky,ostatné daj do popisu.
niečo chceš ale sám to nerobíš
jslancik
26.11.13,09:13
troška by som upravil ten počet znakov, 50 je málo, ani samotný taiko by sa nezmestil s touto otázkou. napr. 70 znakov?
srska
26.11.13,09:18
96, to sú 2 riadky ak som dobre rátal
taiko
26.11.13,09:19
:D, to bol len taky prikladik
taiko
26.11.13,09:21
dva riadky je vela. Mozno by sa mohol vypocitat priemerny pocet znakov v doteraz zadanych otazkach a debatach. Tak by sme mali pekny obraz a dal by sa urobit vyborny odhad :D
kopretinka
26.11.13,09:25
doplnila som svoju odpoveď :D
jslancik
26.11.13,09:30
priemerný počet znakov v doteraz SPRÁVNE zadaných otázkach. Tie štvorriadkové by sme snáď mohli vynechať :)
taiko
26.11.13,09:33
uz som pocet znakov upravil na 70 znakov, aby to neodradzalo :D
Kvaka
26.11.13,09:42
Mne je to jedno, taká možnosť tam nie je.
Ale vysvetlím, prečo.
mimotemyMyslím si, že treba zabezpečiť jasné pravidlá pri písaní otázky či debaty. Také polopatistické, lebo ľudia sme rôzni.
V poslednom čase sa totiž roztrhlo vrece s duplicitnými otázkami, s čudnými názvami tém, kde sa snaží zadávateľ natlačiť celý problém. Samozrejme tu na neho "vyskočí" :---celá rota skalných :Ds tým, ako má písať a pod. Možno, že on za to ani veľmi nemôže. Stáva sa potom často aj to, že zadávateľ sa urazí, napíše, že je nový a ešte len zadá otázku, už je s prepáčením sprdnutý.
Možno by postačovalo pri zadávaní otázky v "manuáli" uviesť jednu vzorovú otázku s textom, teda jeden jasný polopatistický vzor, ako otázku napísať.
No a ešte k tomu upozornenie na stlačenie F5 po odoslaní otázky, ako aj upozornenie, že ak mu na otázku nebude odpovedané hneď, nech nezakladá duplicitnú tému, lebo otázka sa posunie dopredu aj úpravou, upresnením, či doplnením textu v nej pomocou ikonky ceruzka. :)
buchač
26.11.13,09:50
Ten manuál by som privítal .

Pri tej registrácii by dotyčného okamžite hodilo na link Etikety , kde by tým následným kliknutím akceptoval tie podmienky .

Potom by sa nik nemohol vyhovárať , že je nový , že nevie , že ho doma neučili , že .......
Potom by sa už nemohol čudovať , že dostane adekvátnu odpoveď na tú " otázku " ...
kopretinka
26.11.13,09:51
možno by stačilo si prečítať
http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html
http://www.porada.sk/etiketa-porady
a keď sa zadáva otázka,tak predsa to píšeš do takého okienka,kde je jasne napísané NÁZOV a UPRESNENIE......jako toto nevie priemerne inteligentný človek pochopiť?
buchač
26.11.13,09:52
Ale šak jasnéééé ...

Ale nie každý tam klikne ...respektíve nikto ...
kopretinka
26.11.13,09:55
tak nech sa potom nečuduje,keď je sprdnutý
taiko
26.11.13,09:59
Pravidla su pekna vec, ale niekedy sa musia veci urobit foolproof. Moznost obmadzit nazov temy poctom znakov 100% musi existovat. Obmadzime, a potom uz ziadne otazky, ziadne zvady a diskusie, ziadne narazky na novych, ci neznalych clenov. A navyse vzdelavanie clenov. Jednoduchy zasah - vyznamny prinos pre vsetkych
Kvaka
26.11.13,10:01
Koľko nových klikne na etiketu, že prečítalo, aj bez prečítania? Mne osobne tie všelijaké napádania posmievania vadia.
alaya1
26.11.13,10:01
Kvaka -
Mas uplnu pravdu, o tomto som pisala v teme - slusnost na porade. Urcite to nerobi toko ludi naschval, ked tuto stranku vidia 1.krat, maju co robit sa tu zorientovat., myslim, ze na starej porade bolo pisanie otazok jednoduche. Tu je to ine. Necudujem sa, ze mnohi, Pc menej zrucni s tymto maju problem. A ze ich tu pekne pocastuju je bezna vec.
Kvaka
26.11.13,10:03
Nový ani nevie, že je tu "nová" porada, ak hľadá odpoveď na otázku, nečíta všetko, iba nevyhnutné.
Kvaka
26.11.13,10:08
Taiko, ty si idealista, ale starého psa novým kúskom nenaučíš.
taiko
26.11.13,10:52
nuz ked sa neda tak sa neda :-(, tak sa teraz dalej vadme a upozornujme
Richard
26.11.13,13:53
Máme aj vzorový príklad.
Máme aj upozornenie aby nepísali pozdravy a poďakovania do otázky (vybehne veľké červené upozornenie ak zdetekujeme slová ako "Ahoj" "Pomoc" "Dakujem" atd.).
Máme aj upozornenie na vylepšenie otázky.

Ono to funguje, ale nie vždy a nie na každého. Bez toho by tu toho bolo ešte viac. Postupne to ladíme a dopĺňame.

Občas však nastanú aj chyby, minulý týždeň bola po odoslaní prázdna stránka a nevedeli či pridali otázku, či nepredali a namiesto kontorly to zadali ešte raz, dva krát...
veronikasad
26.11.13,13:56
Do jednej vety sa veľa zmestí, takže tí nespratníci ani veľmi etiketu Porady neporušujú. Nebolo by vhodné zmeniť nejako formuláciu ?

Otázka Vystihnite otázku jednou vetou.
tictac7
26.11.13,14:04
a nie súvetím.
avalik
26.11.13,14:05
arizona
26.11.13,14:29
Mne sa tiez nepacia tie nekonecne nazvy tem.
Ale uz si na to pomaly zvykam. Ked pridem na Poradu,aspon nemusim otvarat vsetky temy, ved vsetko, co je v teme je natrepane v nazve,pekne viditelne na hlavnej stranke :D

Inak, jedna tema tu uz je, oi. aj vyjadrenie admina http://www.porada.sk/t228148-dlhy-nazov-temy.html#post2442523
Kvaka
26.11.13,15:50
Tiež som pridávala nejakú tému a nevedela som, či ju zobralo, dala som F5 a už som videla. Vzorový príklad som si nevšimla.
Rozalka
26.11.13,17:12
Pokiaľ to ešte ide, prosím opraviť v názve témy chybu (obmedzenie). Ďakujem.
taiko
27.11.13,05:53
aha, hmmm, takze vyzera to tak, ze s dlhymi nazvami ostaneme :D
misoft
27.11.13,20:50
Ale tá veta musí mať aspoň trochu zmysel - nie ako toto: http://www.porada.sk/t229051-preco-povedali-ze-nemam-narokna-invalidny-dochodok.html