Janusa
26.11.13,13:20
Naša spoločnosť mení adresu t.j. aj sídlo firmy, všetky náležitosti čo sa týka OR a ŽR som si už zistila, ale som narazila na problém, s ktorým neviem pohnúť ...
Písala som zápisnicu z valného zhromaždenia, do ktorej so chcela zahrnúť aj aktualizované znenie spoločenskej zmluvy spolu so zmenou sídla, predsa len zmluva bola aktualizovaná v r. 2006 a od vtedy sa veľa zmenilo ... tu som ale narazila na problém, či treba vklady spoločníkov, ktoré sú písané ešte v SK prepočítať na EUR ... logicky by som to spravila ale nie som si istá ...

Nemá s tým niekto skúsenosti?
Dubak2000
26.11.13,19:11
podla mna sa mozu vklady zmenit na eura a le presne tak ako boli prevedene automaticky, t.j. na tych hodne desatinnych miest. Ak by sa suma mala zaokruhlit, tak sa to musi urobit ako navysenie imania a k tomu potrebnymi dokladmi. Ale urcite je rozumne urobit zmeny naraz, potom staci jeden poplatok za zmenu.
Moja SRO
26.11.13,20:15
Ak v súčasnosti robíš akúkoľvek zmenu v spoločnosti a ak nemá ešte spoločnosť v OR zapísané ZI a OP v mene EUR, OR ti zápis zmeny zamietne. Medzi zmeny musíš zahrnúť a premenu z meny SKK na menu EUR, ak s tým nemáš skúsenosti, nechaj to radšej na odborníkov. Naviac môžeš využiť ich služby elektronického podania prostredníctvom ZEP a ušetriť tak viac ako 50 % notárskych a súdnych poplatkov.
Dubak2000
27.11.13,06:11
zmena bola urobena v OR z SK na EUR automaticky tak aky by to mal byt problem.
Janusa
01.12.13,15:57
... aj ja myslím že prevod bol urobený automaticky, tak nemyslím že by tam mal byť nejaký problém, len formálne či to do tej novej spoločenskej zmluvy napísať v EUR presne podľa toho ako je v OR ... v podstate len písomne zaktualizovať skutočný stav ...
Economic
01.12.13,20:11
Súhlasím s Moja SRO. Vklady spoločníkov v úplnom znení musia byť na Eur. Ak v OR je zapísané imanie a vklady v SK, bude treba aj zvýšenie ZI. Niektoré súdy odmietajú zapisovať údaje, kde spoločníkov vklad nie je zaokrúhlený na kladné celé číslo. Ale toto naozaj nie je práca pre amatéra. Určite by som doporučila využiť služb profesionálov, ktorí navyše vlastnia ZEP a vedia ti ušetriť na súdnych poplatkoch, na poplatkoch za overovanie a iných výdavkoch.
harmonia
21.05.15,20:10
ZEP sa dá vybaviť na počkanie k novému OP s chipom zadarmo.
Economic
22.05.15,03:56
To je A/ ZEP máš zadarmo. No za B/ potrebuješ mať aplikáciu, ktorá dokumenty podpíše. A o B nikto nič nehovorí :-)