annamari
26.11.13,15:06
Súd mal k dispozícii k nahliadnutiu kúpnopredajné zmluvy a úkon opatrovníkovi schválil.Pri poskytovaní úveru kupujúcemu,však banka označila rozsudok za nesprávny,pretože tam vraj chýba veta o tom,že opatrovník má právo podpísať záložnú zmluvu,co mi príde len ako zbytocna buzeracia.
Na odvolanie voci rozsudku je uz pozde,pretoze som nevyuzila lehotu 15 dni,nemohla som tusit,ze banka ma nejake svoje specialne poziadavky.Nestacia jej doklady,ze som opatrovnik,ze sud schvalil pravny ukon.. Podla mna z roszdku jasnr vyplyva,ze som opravnenou osobou na vsetky ukony spojene s predajom.Podla banky sud pochybil,ja si myslim,ze to je nelogicke..Ak niekto ma podobnu skusenost,rada sa poucim,Dakujem
asterix174
26.11.13,18:23
Zrejme si nepomôžeš, ak má banka svoje interné pravidlá a bude trvať na svoj.om čo zrejme bude, budeš doniesť papier ktorý žiadajú, t. j nové rozhodnutie súdu atď. Prajem veľa šťastia
Ferdosondo
27.11.13,07:06
Alebo osloviť inú banku
asterix174
28.11.13,21:28
Myslím že v tomto prípade to bude pre všetky banky rovnaké kedže hlavným cieľom každej banky je sa chrániť.
annamari
02.12.13,19:20
Ano,urcite...Vec sa ma tak:Kupujuci,ktory si berie uver ziadal odo mna schvalenie pravneho ukonu predaja nehnutelnosti,co sa aj stalo.Avsak nasledne mi on a banka oznamili,ze v rozsudku chyba zmienka o schvaleni podpisu aj zaloznych zmluv..No,vyvalila som oci,lebo ja nie som jasnovidka ani vsevedko,o založnych zmluvach som netusila ani...no,problem je v tom,ze banka mi tie zalozne zmluvy nechce dat podpisat a co ja mam prepanajana predôlozit sudu na schvalenie?
trevize
02.12.13,19:41
Slovenske sudnictvo nema obdoby, resp. niektori sudcovia nemaju potuchy ako prebieha predaj nehnutelnosti.

Chapem spravne, ze sud rozhodol, ze opatrovnik moze podpisat kupnu zmluvu? V tej by mal byt popisany sposob financovania a logicky by teda mal rozhodnut aj o tom, ze moze podpisat aj zaloznu zmluvu.

Ale banka ma asi pravdu. Pokial nebudete mat rozsudok o tom, ze opatrovnik moze podpisat zaloznu zmluvu, kataster nezapise zalozne pravo.

Moze vsak nastat podobny problem ako sme mali my. Sud neschvalil podpis zaloznej zmluvy opatrovnikom. Udajne maloleti nemozu rucit nehnutelnostou po dobu kym nebude zapisany novy vlastnik. A ziadna banka nebola ochotna zmenit znenie svojich zaloznych zmluv.
annamari
02.12.13,20:33
Ano,sud mal k dispozicii podpisanu kupnopredajnu zmluvu,kupujucim a mnou opatrovnickou...V kupnej zmluve bol samozrejme sposob predaja popisany....Sud schvalil pravny ukon - predaj nehnutelnosti.Podla mna logicky z toho vyplyva,ze vsetky nasledovne ukony s tym spojene su automaticky schvalene...lenze beda,nie je to tak,vravi banka...Nuz ale som opravnena osoba,tak preco so mnou tak zametaju?....Okrem toho ,ked som za brata vybavovala výmaz bezcenného CP,tiez sa konal sud! Radim vsetkym,neberte opatrovnictvo,je to strasne bremeno!!!
annamari
02.12.13,20:41
Ešte by som rada vedela,ako to dopadlo vo Vašom prípade?Zapísal sa najprv nový vlastník a ten az po nadobudnuti nehnutelnosti zalozil kupenu nehnutelnost?Ci ako..
Xanti
02.12.13,20:49
Možno trošku mimo témy, kamarátke sa stalo čosi takéto pri kúpe nehnuteľnosti .. opíšem ...

Ako kupujúca nemala hotovosť, vybavovala si úver v banke. Všetko bolo fajn do chvíle, kým celá natešená, že byt bude jej neodniesla kúpnopredajné zmluvy na kataster ( podpísané )... a toť bol ten háčik, ešte nemala podpísané záložné zmluvy... úverovú o financovaní tuším podpísanú mala ... no záložnú nie, a teda ani banka nestihla si dať vklad na kataster.

Tak banka stopla vyplatenie peňazí predávajúcim, museli čakať 2 mesiace kým kataster zapísal tú kamarátku ako majiteľku bytu ... podotýkam, predávajúci v tom čase nemali ani cent ( ale zase poznali ju, bola u nich pár rokov v podnájme ) ... potom už kamarátka ako kupujúca podpísala záložnú zmluvu na byt, banka to dala zavkladovať do katastra a uvolnili peniaze pre predávajúceho.

Koľko a aké nečakané zvraty spôsobila radosť s toho, že si kúpila byt..


Možno v tvojej situácii by bolo čosi také riešením, aby si záložnú zmluvu podpísali už nový majitelia. Ale určite by som sa o niečom takom poradila s právnikom.
trevize
02.12.13,21:18
Toto netreba ani komentovat...keby ten prevod robil pravnik alebo realitka tak sa urcite nedaju KZ na vklad bez toho aby boli podpisane a vlozene zalozne zmluvy.
Xanti
02.12.13,21:23
Hm... toť chybička se vloudila ... kamarátku nikto neupozornil na to, že nemá hned s podpísanými zmluvami u notára utekať na kataster ... a pravdu povediac, predávajúcim nerobil problém počkať 2m za peniazmi.
trevize
02.12.13,21:31
Zatial to nedopadlo nijako. Kedze sud rozhodol tak ako rozhodol, musel sa najst hotovostny klient. Aj tu vsak mal sud problem a prejednavanie bolo nateraz odrocene.
Ten nas pribeh je urcite aspon na televiznu reportaz. Tolko absurdnosti v jednom pripade nezaziju niektori ludia za cely zivot. A sudy namiesto toho aby konali a dali veci do poriadku, natahuju prevod nehnutelnosti (1/2 vlastnia maloleti) uz vyse 1,5 roka.
Nikto nikoho nezaluje a napriek tomu vyrabaju vyssie a vyssie naklady pre vsetkych zucastnenych.
trevize
02.12.13,21:35
V tom pripade mala stastie. Napokon neprijemne chvilky zazivali asi len predavajuci.
Xanti
02.12.13,21:42
To máš pravdu, ale ako píšem poznali ju dlhé roky bola ich podnájomníčkou ... takže našťastie to nebola katastrofa tá chyba čo spravila ... preto som písala, aby sa o niečom takom poradila zadávateľka s právnikom ...
annamari
02.12.13,21:54
Ďakujem,o právnej pomoci som už tiež uvažovala,ja sa neponáhľam,len kupujúci áno...a ešte niečo:mám makléra a ten už na začiatku vedel o problémoch so zál.právom,vyplynulo to z jednej poznámky,ktorej som neprikladala váhu,napriek tomu vzal rezervačný poplatok a prizerá sa...