Lenka250
26.11.13,17:29
potrebujem radu...Rodičovský príspevok s prídavkami na dieťa si dávam posielať na účet...No tento mesiac mi nechcú v banke pustiť RP, pretože mi exekútor siahol na účet. Tým pádom mi ho zablokovali....Volala som exekútorovi, no ten mi povedal, že oni mi nemôžu siahnuť na RP s prídavkami, takže mi to musia pustiť..Poslal mi aj potvrdenie do banky, na ktorom je písané, aby mi uvolnili RP, no v banke s tým nesúhlasia, lebo u nich som mala debet 280eur...Môžu mi kvôli debetu v banke stiahnuť celý RP a nedať mi nič? Neviem kde sa mám ešte informovať, lebo som do toho blbá...Všade mi povedia, že zo zákona na to siahnuť nemôžu, no v banke tvrdia, vždy niečo iné...
tictac7
26.11.13,16:38
ako stiahnuť? Nechá si ho? Ako vie, že je to RP? Peniaze na účte nemajú napísané "ja som RP", "ja som výplata", "ja som darček"....
Katy a R
26.11.13,16:41
- nuž zrejme jej dlhuješ (je to asi nejaká tebou nastavená splátka?)... pretože pre nič za nič by ti peniažky nestiahla.
Banka nerozlišuje, že aká platba ti chodí na účet (jej je jedno, či je to RP, či mzda, či dôchodok, dar, výhra..)
Lenka250
26.11.13,16:43
V banke vedia, že mi tam chodí len rodičovský príspevok a nič iné, no nechcú mi ho tento mesiac vydať kvôli exekútorovi... a debetu v banke
Lenka250
26.11.13,16:48
Mám prečerpáný debet 280eur...exekútor im poslal potvrdenie, že mi majú uvolniť RP, no oni kvôli môjmu debetu nechcú...
Katy a R
26.11.13,16:50
nuž - pozri si podmienky k prečerpaniu - dlhy treba platiť ..
avalik
26.11.13,16:51
mas povolene precerpanie na ucte alebo si prekrocila povolenu hranicu?
Lenka250
26.11.13,16:55
Ja viem...No exekútor mi tvrdí, že na RP mi siahnuť nemôžu...prečerpanú hranicu mám len kvôli exekútorovi...
Lenka250
26.11.13,17:03
takže mi je zbytočné ísť do banky, keď som mala pri nich debet, ktorý som prečerpala aj keby mi pustil exekútor?
avalik
26.11.13,17:04
pozri si zmluvne podmienky v banke ... ak mas dlh. banka si svoje stiahne prednostne hned ako ti dojdu peniaze na ucet + ti este nabehnu uroky z precerpania
Katy a R
26.11.13,17:25
pokým si neprečítaš podmienky, ktoré si podpísala, tak je tam ozaj zbytočné chodiť. A ak máš len ten príjem (doplnený príspevok) - tak veru bola riadne nerozvážnosť dávať si debet na účte! (veľmi mierne povedané) .. Vyrovnaj dlh a zruš účet - len samozrejme neviem, či nevisí ďalší "Damoklov meč" ???
bubkoch
26.11.13,17:58
ako ti banka moze dat nieco co u nej nemas ? ked mas ucet v minuse a kvoli exekutorovi ti banka zrusila povolene precerpanie, tak ti nema co dat ... to ze ti na ucet prisiel RP znamena len to za ti vynuloval (resp. znizil) dlh na ucte ... ale ziadne peniaze na nom nemas, tak banka ti nema co dat ... nechapes ?