AndrejkaZ
26.11.13,21:07
Vie mi niekto poradit, ako si mam vyrovnat prijatý preddavok na BU,ked vystavená zal. faktura bola uz 12/2012, preddavok prijali na účet 01/2013 (danovy doklad k prijatej platbe vystaveny) ale samotna sluzba sa nakoniec neuskutocnila a ani sa neuskutocni, nakolko z ich strany uz nie je zaújem - teda doteraz nebola vystavena ostra faktura. Ucet 324 si mozem vyrovnat cez ID, alebo je nutne vystavit ostru fakturu s celkou sumou uhrady 0,00? Dakujem.
KEJKA
26.11.13,21:02
v prvom rade treba vrátiť peniaze, potom vystaviť dobropis.
doplním,
ak bol za tie peniaze urobený grafický návrh a v tejto fáze skončila spolupráca, tak peniaze netreba vrátiť, ale vystaviť ostrú faktúru s rozpisom DPHčky aj zo zálohy a k úhrade nula.
Zaúčtovaním faktúry a jej vyrovnaním zo zálohy bude celý obchod uzavretý.
AndrejkaZ
26.11.13,21:06
ale oni tie peniaze nechcu, proste skoncili s firmou, ktora im mala robit stranku komunikaciu a viac sa neozvali...a zrazu uz maju stranku novu od niekoho ineho...aj tak treba vratit a vystavit dobropis?
kukučka
26.11.13,22:05
Naozaj nechcú? A koľko? :confused:
AndrejkaZ
27.11.13,09:18
Ide o 200,00 Eur. Bola podpisana zmluva, v ktorej je uvedene, ze zaplatia preddavok, aby sa dalej mohlo pokracovat v spolupraci. Firma spravila graficky navrh stranky, cize oni to chapu tak, ze za to objednavatel zaplatil 200,00 Eur. Dalej komunikovali uz len ustne po telefone a islo to do stratena...a zrazu si tu stranku dali urobit niekomu inemu. Tak teraz neviem, ci ozaj vratit a urobit dobropis ako mi radi Kejka, alebo si to mozem vyrovnat nejako cez ID. V podstate oni ten cas tomu naozaj venovali a graficky navrh spravili a zaplatili im za to tych 200,00 Eur. Poradite mi prosim?
KEJKA
27.11.13,09:47
doplnila som odpoveď.
tictac7
27.11.13,09:49
no, ale my nevieme, či bola alebo nebola poskytnutá služba, resp. jej časť. To musíš Ty vedieť. V prípade, že bola poskytnutá služba, resp. jej časť, túto treba riadne vyfakturovať a vo faktúre odpočítať uhradenú zálohu. Ty si nemôžeš niečo urobiť len tak podľa seba cez ID. Im to predsa tiež visí na 314 a potrebujú to zlikvidovať....
tictac7
27.11.13,09:50
... :) v rovnakom čase som písala koment v tom istom znení....
AndrejkaZ
27.11.13,09:58
Dakujem velmi pekne za odpovede a rady. Ano sluzba bola z casti poskytnuta, kedze ten pozadovany graficky navrh spravili, na to maju aj dokaz. Este raz dakujem, spravime ostru fakturu s vyrovnanim zo zalohy a tym uzavru obchod, kedze to dalej nepokracuje.