PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : PHM



Anazuz1
22.03.06, 12:44
Prosím o radu,
SZČO účtujúca v JÚ podniká cesty osobným motorovým vozidlom zo sídla firmy do miesta podnikania, zapísaného v ŽR. Môže si uplatniť spotrebu PHM za tieto cesty?
Ďakujem za radu, nikde to neviem zistiť.

Tweety
22.03.06, 13:11
Prosím o radu,
SZČO účtujúca v JÚ podniká cesty osobným motorovým vozidlom zo sídla firmy do miesta podnikania, zapísaného v ŽR. Môže si uplatniť spotrebu PHM za tieto cesty?
Ďakujem za radu, nikde to neviem zistiť.
Má auto v majetku SZČOalebo nie?

Anazuz1
22.03.06, 13:13
Áno, auto má v majetku.

Tweety
22.03.06, 13:16
Áno, auto má v majetku. Všetky náklady spojené s prevádzkou vozidla sú daňovo uznané. PHM, daň z MV, poistka,opravy,...

Anazuz1
22.03.06, 13:19
A vedeli by ste mi aj povedať, v ktorom zákone by som si to mohla naštudovať?
Ďakujem

Tweety
22.03.06, 13:22
A vedeli by ste mi aj povedať, v ktorom zákone by som si to mohla naštudovať?
Ďakujem
Daň zP 595/2003 §19.