Samantha
27.11.13,08:44
Posuvam este raz, nenajde sa niekto kto by poradil, skontroloval? bola by som velmi vdacna...

Nasa spolocnost si chce vymenit tovar s inou spol. z talianska, obaja sme platci DPH. My dodame tovar (hodnota tovaru vratane postovneho) talianovi a ten nam doda svoj tovar v rovnakej hodnote (tiez hodnota jeho tovaru vratane postovneho).

1. ako je to z pohladu uctovania?
vystavim fa - 100 eur - 311/604, (mam v nej uviest ze k uhrade 0, lebo robime zapocet?)
prijmem fa od neho - 100 eur - 131/321,
a cez ID urobim zapocet - 100 eur - 321/311
Je to v poriadku? je potrebne pre zapocet prilozit nejaku emailovu komunikaciu, kde sme sa na bartery dohodli? alebo mi musi nejaky dokument podpisat a zaslat postou?

2. z pohladu DPH - ja ho uvediem v suhrnnom vykaze a prijatu fakturu od neho samozdanim. Je tam este nieco potrebne? dolozit nejake ine dokumenty? ci zakon o DPH nezaujima ci mi to bolo uhradene alebo nie? Samozrejme pre vystavenie fa bez dph musim mat aj prepravny doklad od posty, platne VAT ID odberatela. Este nieco ine?

3. z pohladu dane z prijmov - je tržba daňový výnos a tovar daňovým nákladom (samozrejme v okamihu predaja az).

Mozete mi potvrdit ze uvazujem spravne? Dakujem za pomoc
misoft
04.12.13,16:58
Samantha
05.12.13,07:25
Ďakujem za link, mňa ešte navyše zaujíma hlavne účtovné a daňové hľadisko tohto barteru. Vedeli by ste mi poradiť?