blava1985
27.11.13,08:52
Dobry den,

chcel by som sa na Vas obratit s nasledovnym problemom. Na zaklade resitucii sa moj stary otec mal dostat spat k pozemku, ktory jeho rodine kedysi komanci znarodnili. Avsak na katastri sa stal podvod a dany pozemok bol z nicoho nic zameneny za ovela menej lukrativny pozemok niekde uplne inde. Samozrejme nasledovala zaloba, okresny su aj krajsky sud a vsetko sme vyhrali. Problem je ze sud trval par rokov a v tomto obdobi bol stavebny boom v ktorom sa mohol pozemok vyhodne predat. Nakokolko prebiehalo sudne konanie a krajsky sud rozhodol iba nedavno, vzhladom ku krize ma pozemok ovela mensiu hodnotu.

Moja otazka je, je mozne zalovat kataster za vykonanie nezakonnej zameny a za usly zisk, ktory bol sposobeny jeho konanim?

dakujem
Mária27
27.11.13,10:53
Kataster nie, ten asi konal podľa zákona. Mohol by si sa pokúsiť vymôcť škodu, spôsobenú nesprávnym úradným postupom (prieťahmi) súdov, od štátu v zastúpení ministerstvom spravodlivosti, podľa zákona č. 514/2003 Z.z. o zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone verejnej moci.
blava1985
28.11.13,08:14
dakujem za nazor :)