K&B
27.11.13,09:37
Ahojte. Prosím poraďte, či je možné aplikovať vonkajšiu ryhovanú omietku pri chladnejšom počasí. Omietku mám Sakret silikónovo-živičnú (SH-R 2 mm). Podobne ako pri iných materiáloch, aj tu sa udáva, že neaplikovať pod +5°C, no mám dilemu, pretože napriek tomu, že denné maximá sa hýbu iba okolo 3-4°C (26.11.2013, Levice) na susedných stavbách majstri ešte zateplujú a "škriabu" jedna radosť. Ja si robím dom svojpomocne a do Vianoc som chcel mať lešenie preč, no neviem si dať rady... vopred ďakujem.
taiko
27.11.13,09:21
hmm, no neviem. Ti majstri, ktori nerespektuju navod a upozornenie tam kde skriabu a zatepluju asi byvat nebudu, ci?
buchač
27.11.13,09:27
Aplikovať predsa môžeš ...
Potom daj dole lešenie ...
Výsledok bude buď - alebo .
Záruku si následne ( ak omietka nebude OKI ) uplatníš predsa sám sebe ...
...a je po dileme ...

Veď ako vravíš , robíš dom svojpomocne ....
mslavik
27.11.13,11:30
u vyrobcu baumit staci pri silikonovej omietke pouzit prisadu - vyrobok Speedtop a moze sa pouzit od +1 do +5stupnov celzia. mozno ma taky pripravok aj sakret.
rbezko4
27.11.13,23:45
Teda ja neviem, ale navody byvaju predimenzovane resp. ISTO BEZPECNE. Ale Ty zachadzas do oblasti kde je mozne vsetko.... Aj to ze Ti to opadne... Daj si to urobit firme, ktora Ti da na to 5 rocnu pisomnu zaruku.... I ked pochybujem, ze taku najdes, pokial to nie je firma kratkeho doletu. Ja by som vsak neriskoval a nechal to na jar.....
ermione
28.11.13,06:37
No ja som tiež chcela aplikovať vonkajšiu omietku teraz ,no odborníci povedali,že by som to nemala robiť,pretože je riziko,že sa nejak ten silikon scvrkne a nebude to vyzerať dobre. Proste mi povedali že mám počkať do Jari,ked bude teplejšie. A tak som si teda omietku,ktorú som už mala kúpenú uskladnila na chodbe,kde máme teplo a počkám teda do Jari.

Prečítaj si toto:

http://www.porada.sk/t202932-robit-ci-nerobit-fasadu-v-tomto-obdobi.html#