jajapampuch
27.11.13,11:05
som invalidny dochodca mam 3 nezaopatrene deti ,manzelku na materskej,a vyzivovaciu povinnost na teraz uz 21 rocneho syna ,s ktorym sa nestykym ,neviem o nom nic.Vlastnou vinou som sa dostal do situacie ,ze syn na mna podal exekuciu koli vyzivovacej povinnosti,nepodal som si ziadost o zrusenie vyzivneho a tak si narokuje spätne 467,87 EUR +kazdy mesiac od decembra 19,92 ako mi bolo urcene sudom.Exekutorove trovy su 228,9EUR,DO 14 dni od dorucenia.Potom mozu narast na predbezne 505,08EUR.Dohodol som sa snim na splatkach ,zaplatil som 400EUR+kazdy mesiac 20+19,92 vyzivne.teraz mi dosiel papier zo socialnej poistovne o vykonani zrazok kde je celkova suma 993,59 EUR.Dochodok mam 266EUR chcu mi strhat 45,54EUR ,zostane mi 220,86 EUR mesacne .Nie je tam zohladnene ze som zaplatil 400 EUR .Volal som exekutorovy ze sme sa predsa dohodli on mi tvrdil yze socialna poistovna postupuje spravne, ze ked tomu nerozumiem mam si najst obhajcu.co mam robit nemame peniaze nazvys som z toho celeho na prasky
alaya1
27.11.13,10:46
Mozes poziadat o pravnu pomoc v centre pravnej pomoci, vid link, je to tam vsetko vysvetlene, kde sa obratit.

http://www.cas.sk/clanok/214898/pravna-pomoc-pre-materialne-slabsich-tu-vam-pomozu-zadarmo.html

doplnenie.
Ak mas mesacne povinne vyzivne 19,92 eur a mas takyto velky nedoplatok, neplatil si na syna poriadne dlho.
Neviem, ako vysporiadas svoje zavazky, pri tvojej vyske ID snad by si sa mohol este aj zamestnat napr. na polovicny uvazok,pripadne aj na plny, alebo si sam zriadit chranenu dielnu a synovi dlh vyrovnat.
Ziaden pravnik za teba dlh nevyplati.

Je to najmenej, co mozes pre svoje dieta urobit.
taiko
27.11.13,10:52
1. Co to znamena ze "sme sa dohodli"? Mas na to nejaky doklad?
2. Vie exekutor vysvetlit ako si sa dostal zo sumy 696.77 (467.87+228.90) na 993.59?
3. Mas dklad, ze si exekutorovi zaplatil 400EUR
4. Videl si exekucny vymer na 993.59? (malo by tam byt rozpisanae co je v tom zaratane)
jajapampuch
27.11.13,11:23
1.spisali sme uradny zaznam,ten predlozil exekutor opravnenemu a ten s navrhom suhlasil
2.je to navysenie vydavkov+nahrady za stratu casu +20% odmena+20%DPH
3.mam vypis z banky
4.vymer nemam,iba s poistovne nedoplatky na vyzivnom do 14.1.2014-404,92 a naklady spojene s uplatnenim pohladavky 588,67 EUR
taiko
27.11.13,11:55
nuz ja som z toho jelen. to su opat ine sumy. Okrem toho nerozumiem, preco doslo k navyseniu u exekutora, ked si sa s exekutorom dohodol. Ci si to neuhradil do tych 14 dni? Ci to je poplatok za ten splatkovy kalendar?
Asi by bolo fakt najlepsie ak vyhladas to centrum pravnej pomoci.
jajapampuch
27.11.13,14:31
prestal som platit ked dovrsil 19 rokov teraz ma 21 je to moja chyba ze som si sudnou cestou nezrusil vyzivovaciu povinnost zo zakona ma na to narok ta suma nebola az tak velka bolo to 380 EUR +nejaka istina 80 EUR co neviem co to je,ale zarazajuca suma je ten exekutor 530EUR to je legalna mafia
jajapampuch
27.11.13,14:37
bol som u exekutora a ta suma su vlaste naklady za spracovanie kazdej splatky
Andyke
27.11.13,14:59
Keď si navštívil exekútora a dohodol si s ním splátkový kalendár – mali ste písomne uzavrieť tú dohodu o splátkovom kalendári. (lebo tvrdíš, že s tým oprávnený = Tvoj syn súhlasí) Máš tú písomnú dohodu ?
Pretože tam by malo byť špecifikované, že pokiaľ nedodržíš tento splátkový kalendár, (nezaplatíš 1 splátku) tak sa stáva splatným celý dlh a návrh na vykonanie exekúcie bude zaslaný do Soc.poisťovne.
Čo sa týka tých exekučných zrážok zo Soc.poisťovne: dala som čísla do kalkulačky a zistila som, že pri výkone exekúcie neprihliadajú na to, že máš manželku a 3 nezaopatrené deti (a to je veľká chyba !!)..
Tie 3 deti sú všetky Tvoje? Pokiaľ nie, tak pri exekúcii sa nemôžu uplatniť ako vyživované osoby.
pepsikova
27.11.13,18:40
...čože?..no, neviem z tohoto nijako vyjsť!..ale smrdí mi to dákym klamstvom..prestal si platiť, ked mal 18 rokov a potom ten syn čo robil?..chodí ešte do školy, alebo už pracuje?..lebo ak od 18 rokov je samostatne zárobkovo činný, nemá nárok na výživné...na základe akého rozhodnutia bol vydaný exekučný príkaz?..dostal si to rozhodnutie zo súdu-o dlžnej sume za omeškané výživné?..a bolo tam doložené, že decko študuje,..
..tie sumy sú dáke čudné!....
jajapampuch
27.11.13,19:05
nie je urceny postup ako ma exekutor postupovat .5 .novemra poslal exekuciu do socialnej poistovne ,13. 11.som zistil,ze mam zablokovany ucet,14.11som nabehol k exekutorovi aprebral som si oznamenie o exekucnom konani ktore sa mi chystali poslat postou.Dnes im spadla sanka ,ze som zenaty 18 rokov a mam 3 svoje deti. ked si vedia zistit cislo uctu,prijem ,majetok tak si maju zistit aj rodinny stav a veci okolo toho ked zato inkasuju take vypalne.Povedal mi ,ze mam dolozit papiere ohladom deti a manzelky a poslat im to na socialnu poistovnu do Blavy,ze to budu prehodnocovat.Potom to poslu exekutorovy a dostanem nejake konecne vyjadrenie o exekucii.
Andyke
27.11.13,19:15
No vidíš a práve o tom som písala vo svojom príspevku, že SP neprihliada na ostatné 4 vyživované osoby pri výpočte exekúcie.
Ofotený sobášny list + ofotené kópie rodných listov Tvojich 3 detí treba poslať do SP do Bratislavy a
treba napísať vyjadrenie k tomu listu od SP, že pri výpočte exek.zrážky nepostupujú v súlade so zákonom.
jajapampuch
27.11.13,20:00
prestal som platit ked dovrsil 19 rokov neviem o nom nic,naposledy som ho videl ked mal 10 mesiacov.Isiel som k nemu domov lebo podla adresy bydlisko nezmenil,otvoril mi cudny typek ktory sa somnou nemal chut bavit povedal ze tam nebyva,ze telefon nanho nema .neviem ci klamal .Tym ze je dopely nemam narok na jeho osobne udaje. musim cakat co mi pride zo sudu ohladom zrusenia vyzivovacej povinnosti tam sa dozviem viac.
pepsikova
28.11.13,09:37
...ale na základe niečoho musel byť vydaný exekučný príkaz!..je tam napísaní, že rozhodnutím súdu,keďže si si neplnil vyživovaciu povinnosť, si zaviazaný doplatiť exekučne tie peniaze?..pretože tam musí byťť uvedené, že študuje aj naďalej a preto musíš platiť!..chápeš?..exekúcia nie je len tak,že platí to, čo bolo dávno rozhodnuté..
...terajšiu exekúciu musel zadať tvoj dospelý syn, takže musia tam byť o ňom údaje..
jajapampuch
28.11.13,13:32
doplatit vyzivne,a dalej cez exekutora pokracovat v plateni ,dovod nieje uvedeny ,len meno,bydlisko,datum narodenia