Soňula
27.11.13,12:50
Podnikateľ, SZČO,/ nemá s r.o./ vedie od tohto roka podvojné účtovníctvo. Po skončení roka podáva DP právnických osôb? Potom výkaz ziskov a strát, súvahu a poznámky?
kn-alka
27.11.13,11:51
Nie, podáva DP typu B, ako prílohy idú výkaz ziskov a strát a súvaha..... bez poznámok.
Soňula
27.11.13,12:28
Tak to som prekvapená. Základ dane bude zistený z výkazu ziskov a strát, /t.j. výnosy-náklady/ a ďalej bude vyplňat tabuľky tak, že nebude uvádzať hodnotu prijmov, ale výnosov?/ robim to prvý krát/ prosím Ťa, kde si to môžem bližšie naštudovať, niak sa nemôžem dopátrať k niakemu príkladu. Ďakujem. Doteraz som robila len JU.
tictac7
27.11.13,12:33
Fyzická osoba, bez ohľadu na to, aké vedie účtovníctvo, podáva DP pre fyzické osoby. Výkazy však podáva Súvahu a Výsledovku, pretože vedie podvojné účtovníctvo. Veď Ti to kn-alka napísala, čo je na tom nepochopiteľné. Pozri sa na názvy jednotlivých tlačív...
kn-alka
27.11.13,12:36
pozri si daňové priznanie typu B strana č.4, poznámka č.13 pod tabuľkou, tam to máš pekne rozpísané
Soňula
27.11.13,12:41
Pre mňa je to výborná správa, budem ukončovať prvý krát v podvojnom učto.Fakt som nevedela, ze sa to bude podávať na DP typ B. / myslela som , že jedine na DP PO, čo mi až teraz pripadá nelogické/ Moc mi to pomohlo, ešte raz dík