janka11
22.03.06,14:17
Prosím, platí sa daň zo zisku v urbariáte, kde nám podielnikom boli vyplatené dividendy? Doteraz som to stále platila. Teraz som sa dočítala, že podľa Z.č. 595/2003 Z.z. tieto príjmy nepodliehajú zdaňovaniu. Podotýkam, že urbariát nemá právnu subjektivitu ale zduženie fyzických osôb. Ja som jeleň. Vie niekto o tom viac.
Sarah
26.06.07,10:43
Posúvam tému, tiež to potrebujem vedieť. Ďakujem.
mariab
27.06.07,06:52
dobrý deň,

včera som sa pristavala pri tejto téme a tak som sa trošku tým zaoberala. rozprávala som sa s predsedom PS s právnou subjektivitou a taktiež s podielnikom PS bez právnej subjektivity a nechala si vysvetliť medzi nimi rozdiel. PS bez práv.subj. nepodáva daňové priznanie, zisk rozdelí medzi podielnikov FO a tie si sami zdaňujú tento príjem.

Mária
betka
27.06.07,09:48
(2) Predmetom dane nie je podľa ZDP par. 3:

c) podiel na zisku (dividenda) vyplácaný zo zisku obchodnej spoločnosti alebo družstva, alebo obdobnej právnickej osoby v zahraničí určeného na rozdelenie osobám, ktoré sa podieľajú na ich základnom imaní,alebo členom štatutárneho a dozorného orgánu tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva, aj keď sú zamestnancami tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva, vyrovnací podiel, podiel na likvidačnom zostatku obchodnej spoločnosti alebo družstva a podiel na výsledku podnikania vyplácaný tichému spoločníkovi okrem podielu na zisku spoločníka verejnej obchodnej spoločnosti a komplementára komanditnej spoločnosti a okrem podielu spoločníka verejnej obchodnej spoločnosti a komplementára komanditnej spoločnosti na likvidačnom zostatku pri likvidácii spoločnosti a vyrovnacieho podielu pri zániku účasti spoločníka vo verejnej obchodnej spoločnosti alebo pri zániku účasti komplementára v komanditnej spoločnosti,
d) podiel člena pozemkového spoločenstva na výnosoch a na majetku určenom na rozdelenie medzi členov pozemkového spoločenstva
mariab
27.06.07,10:37
PS bez právnej subjektivity nepodáva DP a neplatí daň z príjmu, takže tú daň si zaplatí FO - podielnik PS. Ináč tým podielnikom PS bez právnej subjektivity je zhodou okolností dlhoročná pracovníčka DÚ a ja som to dnes ráno s ňou rozoberala.
Sarah
27.06.07,12:38
Ďakujem za zistenie týchto skutočností, veľmi mi to pomohlo, a hlavne info prišlo v pravý čas, o chvíľu máme stretnutie s členmi PS. Ďakujem všetkým.