kikamara
27.11.13,18:40
Dovoľujem si Vás požiadať o radu ako mám postupovať. Manžel uzatvoril životné poistenie 12/2009 s MetLife Amslico. Zaplatil 3 splátky. Potom sme ho chceli zrušiť, poradca sa nám oznámil, že pokiaľ nebude platiť poistenie zanikne. Tak aj bolo. 4/2011 nám poisťovňa poslala list, že poistenie zaniká 26.11.2010, a tiež je tam veta citujem "Hoci za toto obdobie prislúcha podľa Občianskeho zákonníka poisťovni právo na dlžné poistné, naša poisťovňa si toto právo neuplatnila." 26.8.2013 poslali ďalší list, že máme uhradiť pohľadávku 144,66 €, citujem: "čo predstavuje poistné za obdobie od dátumu splatnosti do zániku poistenie". Ja som samozrejme podala podnet, že s tým nesúhlasím na základe listu z 27.4.2011. Teraz mi poslali vyjadrenie citujem vetu: "Hoci si spoločnosť v čase zániku Vášho poistenia právo na dlžné poistenie neuplatnila, uvedené neznamená, že týmto právo poistiteľa na poistné za dobu do zániku poistenia zaniká a poistiteľ si právo na dlžné poistné v budúcnosti už uplatňovať nebude." Ako mám postupovať ďalej??? Máte nejaké skúsenosti?
Katy a R
27.11.13,17:44
poisťovňa má pravdu - postupuje podľa zákona. ... treba si vždy prečítať to, čo podpisuješ! viď VPP a občiansky zákonník
kikamara
27.11.13,18:00
Veď ja chápala, že má na to nárok, ale vzhľadom na to, že dali písomné vyjadrenie, že si neuplatňujú nárok na dlžné poistné a 2,5 roka zmenia názor je veľmi zvláštne.
Katy a R
27.11.13,18:13
však ti píšu, že ak si aj neuplatnili hneď v roku 2010 - to ešte neznamená, že si neuplatnia vôbec!;)

(medzi nami srnkami - čakala si, že poisťovňa na to zabudne? .. to skôr zázrak sa stane!)
bubkoch
27.11.13,18:23
hej, aj nedavno pisali ze ked socialna poistovna vydá POTVRDENIE, ze v nej nemate nedoplatky, tak to neznamena ze nemate nedoplatky, ale len to, ze v case vydania potvrdenia poistovna nemala vedomost o nejakom nedoplatku ... co neznamena, ze v buducnosti nejaky nedoplatok nemoze objavit a vyrubit aj penále :-/

alebo ked na kontrole originality dostanete potvrdenie ze auto je v poriadku, tak to neznamena ze je v poriadku a ked vam ho policia zabavi ze bolo kradnute alebo pozmenene, tak mate smolu a servis co vydal potvrdenie za to nenesie ziadnu zodpovednost ...
bananistan ...
misoft
27.11.13,20:33
A z toho vyplýva i toto, že ak máte rodný list, neznamená to, že ste sa narodil.........:D --- a pod.
pistein
23.01.14,08:26
kikamara, nedajte sa oblbnut. Pozrite si Zmluvne podmienky, ci je tam spomenute to "pravo na poistné za obdobie od dátumu splatnosti do zániku poistenia". Ak nie, to znamena, ze poistovna si to pravo neuplatnila. Takisto v spomenutom liste Vam napisali, ze si to pravo neuplatnili. Tym je zmluva uzavreta a specatena. Dodatocne vznesene poziadavky z ich strany mozete uplne ignorovat. Zmluva je urcujuca. Na sud to nedaju, lebo vedia, ze by prehrali. Budu sa Vas len snazit oblbovat, obtazovat listami a SMS-kami. Po uplynuti 3 rokov od splatnosti sa udajna pohladavka premlci (ak dovtedy nedaju podanie na sud, co urcite nedaju). Opakujem: oni sa Vas len snazia oklamat, ze mate dlh, aby ste im zaplatili. Ja mam totoznu skusenost z nedavnej doby. Nedal som sa, vyhrazal som sa im trestnym oznamenim za podvod a nakoniec sklapli. Nedajte sa oklamat!
pistein
03.03.14,14:38
Este by som chcel zdoraznit, ze po 3 rokoch od splatnosti toho poistneho, co ste neuhradili, uz uplynula premlcacia doba. Teraz Vam staci podat namietku, ze ich vykonstruovana pohladavka je uz premlcana. Napiste im to mailom na adresy ba@eos-ksi.sk a metlifeamslico@metlifeamslico.sk a bude vybavene. Potom uz nebudu mat narok Vas obtazovat.
kikamara
09.03.14,20:13
To neviem či by mi prešlo, lebo sa ozvali po 2,5 roku s vymáhaním pohľadávky :-(.