TARDILO
27.11.13,20:06
Pracujem vo firme, kde mam v prac.zmluve, ze moj cisty prac.cas je 30hodin tyzdenne.Este mam podpisanu aj Dohodu o vyk.praci s inou firmou, ktora nas "prenajala"na pracu pre nasu firmu.V praci sme traja a robi sa bud na 2smeny po7,5h.alebo 15hod.cisteho.Musim dodrzat prac.fond, ked mam zmluvu na 120h.?Ako sa rata u mna?Nechapem tie sviatky.Moze ziadat zamestnavatel odo mna fond ako pri 8hod.prac.case, ked pracujeme 7,5 cisteho, s obedom 8h.? Na paske mame dokonca len 6h.smeny, aj dovolen.mi rataju 6h.a pracujem 7,5h.Je to legalne?Mesacne odrobim cca 157,5h.a vraj je to malo a budu za mna platit vacsiu dan.Nechapem.Dakujem za odpoved.
Tweety
28.11.13,08:30
Určite to nie je správne. To, čo odpracuješ má byť aj na výplatnej páske. Ak 7,5 hod, tak 7 hod. je odpracovaných, prestávka na obed sa do PČ nepočíta. Hodiny za brigádu sa sledujú zvlášť.
TARDILO
28.11.13,22:08
Dakujem za odpoved, ale rad by som konkretnejsie k teme.7,5h.je uz cisty cas prace po odpocit.prestavky..
veronikasad
28.11.13,22:13
Prepáč, ale pracovnému času na dohodu akosi nerozumiem. Skús to napísať zrozumitelnejšie. Pracuješ na Dohodu o vykonaní práce, alebo Dohodu o pracovnej činnosti ? Odkedy trvá dohoda ?
avalik
28.11.13,22:56
ak mas tyzdenny prac. cas 30 hod. tak pri pravidelnom rozdeleni pr. casu to je 5x 6 hodin podla pracovnej zmluvy

pises, ze robis ale 7,5 hodiny denne a ze si "prenajaty" inou firmou kde mas dohodu

cize ak 6 h robis pre jedneho zamestnavatela, na dohodu robis 1,5 hodiny denne - toto musis mat na dalsej vyplatnej paske od druheho zamestnavatela
TARDILO
29.11.13,15:45
Pracujem na pracov.zmluvu, tam mam uvedene, ze cisty prac.cas je 30hod.tyzdenne, mam pasku, tam mam uvedene vzdy prac.smena 6hodinova-trebars 20dni=120h./odrobim 150h./.toto mi vyplatia/aj dovolenku , tak mam platenu-6h./.Ostatne hodiny, teda 1,5h denne mi platia cez cesku sro, ktora ma "prenajala" im a mam tam dohodu, kt.trva 1.1-31.12.2013.aky je rozdiel medzi tymi dohodami?Mne ide hlavne o to, ZE MA SEFKA NAHANA, ZE NEPLNIM PRACOVNY FOND!ZIADA ZA DECEMBER TREBARS x
TARDILO
29.11.13,15:50
22x8h., teda 176h., ale kedze mame zabezpec.pracu 7,5hod.cisteho na smenu, tak myslim, ze to nemoze tak ratat, ale 22x7,5h., ale ja dokonca myslim, ze odo mna ziada moc, kedze mam zmluvu na 30hod.cisteho tyzdenne.Vraj ak nesplnim fond, musia platit za mna vyssiu dan.Inac pracujem aj v inej firme na zmluvu, takze mam problem vykryt tieto poziadavky.Snad som to uz vysvetlil jasne.Dakujem.
veronikasad
29.11.13,15:50
Polhodinová prestávka na obed a odpočinok sa nezapočítava na fondu prac.času. Tak na pracovnú zmluvu u hlavného zamestnávatela musíš odpracovať o polhodinu dlhšie.

Ak máš na dohodu odpracovať 1,5 hodiny, v práci musíš byť celkom 8 hod. denne.
Samozrejme, že dovolenku máš platenú len 6 hod. denne, lebo taký máš základný fond prac.času. Aby si dodržal pracovný čas na dohodu, musel by si v deň čerpania dovolenky prísť odpracovať 1,5 hod. na dohodu, alebo si to nadrobiť v iný deň.
avalik
29.11.13,16:18
pracovnu zmluvu mame vyriesenu (30 h. tyzdenne) ... dopln info o dohode, ktoru mas u ceskej sro
TARDILO
29.11.13,20:18
NEMOZEM ODROBIT 8h ZA SMENU, KEDZE MAME LEN 8HODINOVE SMENY S OBEDOM, TEDA 7,5CISTE.NIEJE MOJA CHYBA, ZE FIRMA MI NEZABEZPECI DLHSIU SMENU!TEDA AJ FOND SA MUSI RATAT POCET DNIx7,5.NIE?A TU DOHODU UPRESNIM ZAJTRA, KED KUKNEM .MAM TO V SKRINKE V PRACI, CO TAM PRESNE PISU.MNE IDE O TO, CI MUSIM DODRZAT FOND, KED V PRAC.ZMLUVE MAM CISTY PRAC.CAS 30h.TYZDENNE!
veronikasad
29.11.13,20:23
Nepíš veľkými písmenami, zle sa to číta.

Každý pracovný pomer musíš sledovať samostatne.
Dohoda = počet odprac.dní x 1,5
prac.zmluva = počet odprac.dní x 6. Pri prac. zmluve máš zaplatené aj sviatky, pri dohode len skutočne odpracované hodiny.
TARDILO
01.12.13,21:06
PREPAC! ja potrebujem hlavne vediet, ci musim dodrzat prac.fond, ked mam tu prac.zmluvu na 30h.cisteho tyzdenne a plus tu dohodu.Ci fima postupuje spravne, ked nam fond rata 8hodiny, kedze nam zabezpecili pracu len na 7,5 cisteho/8 s obedom/.Podla mna musia ratat fond 7,5 x dni.Maju pravo ratat dni x 8h?Inac vacsinou robime 16ky v hrubom -2xobed teda ciste 15h .naraz a rata sa nam ako dve smeny.Sviatok mi platia len na paske a ten druhy prijem co posielaju tam ho stiahnu, aby mi vyslo presne co mam dohodnutu hodinovku.Ziadna nocna, sobota, nedela, sviatok.Mam narok na stravenku, ked robim v sobotu a nedelu?Mne daju len tolko kolko je prac.dni v mes.aj ked odrobim viac dni.
kopretinka
01.12.13,22:08
čo ti stiahnu? nič ti nestiahnu,z dohody proste nemáš nárok na žiadne príplatky ani na stravenku.
TARDILO
02.12.13,10:50
oni mi to stiahnu z vyplaty.Priklad odrobim 150hod.+sviatok 15hod.mam dohod.2e v cistom na hod.Oni mi na pasku napisu sviatok 6h.zaplatia ho, ale kedze cela suma nieje na paske a doplacaju nam cez dohodu tak tam mi daju o tu sumu sviatku menej cize mi daju len 165x2.chapes?ale nejde o odrbavanie, mna hlavne zaujima ci pri tychto zmluvach a dohodach musim dodrziavat fond a ci mi rataju spravne áhodinovu smenu, ked v cistom pracujeme len 7,5 kedze nam uberali hodinu z celeho dna.robili sme 4.45-22h, teraz 5.30-21.30.sice to nestihame a robime 5.10-21.50 ale platia len tych 15h.v cistom na den