gate7
27.11.13,20:11
Určite sa vám stalo ak podnikáte v oblasti predaja že ste sa stretli s so stornami, vratkami tovaru, zrušením objednávky a.p.

Aké s tým máte kuriózne skúsenosti a ako riešite situácie ako napríklad :
1 - nedoručenú zásielku z E-shopu z dôvodu chybne zadaného telefónu zákazníkom a následne ešte aj stornovanie celej zásielky z dôvodu vymyslených prieťahov ? Pritom zákazníkovi sa pokúšal prepravca 2x doručiť bezúspešne zásielku, načo nám dal info, pokúšali sme sa ešte deň spojiť so zákazníkom, deň trvala cesta z depa k nám do firmy. Mal by mať e-shop / fy. nárok na náhradu prepravného ? Je to korektné takto nakupovať ?

2 - zákazník si kúpi tovar na predajni a zaplatí ho kartou, následne o pár hodín príde tovar vrátiť, vratka bola akceptovaná bez nejakých výhrad aj keď evidentne išlo o nejakú lepšiu cenu na eshope. Problém však vznikol keď sme odmietli vydať peniaze v hotovosti za tovar. Samozrejme toto zákazník nevedel pochopiť, že uzávierka terminálu prebieha po uzávierke večer a ja až do nabehnutia platby na účet nemám 100% istotu že to zaplatil. Riziko nejakého problému nedostatku alebo neakceptovania karty existuje vždy. Aké máte skúsenosti s takouto situáciou ?

3 - podobný prípad ako 1, ale z dôvodu vyradenia výrobku z výroby, keďže nám tovar chodí 3 x do týždňa sme neustriehli položku, ktorá bola viditeľná na eshope, po naskladnení sme zistili že so zásob ktoré nám prišli ako posledné už nevykryjeme nejaké objednávky. Osobne ako majiteľ som obvolal 3 zákazníkov a s ospravedlnením od a po z som im vysvetlil vzniknutú situáciu a navrhol alternatívne produkty ako riešenie. Samozrejme nešlo o 100% identický výrobok, nakoľko ten výrobca nahradil novým. To že zákazník nesúhlasí je pochopiteľne, aj ja som sa osobne s takou situáciou stretol. Prečo ale ľudia reagujú podráždene, jeden z nich na mňa nahučal takým spôsobom, že tu ostali všetci zamestnanci v nemom úžase. Mne samozrejme dvihol tlak na úroveň parného kotla.