kremeska
27.11.13,21:18
Cital som uz aj stavebny zakon, ale stale mi nie je jasne, ci treba ohlasit stavebnemu uradu prerabku umakartoveho jadra za murovane. pocital som aj mnoho clankov, niekde pisu ze treba ohlasovat, inde ze nie.
bubkoch
27.11.13,21:00
staci ohlasit, je to jedno tlacivo, doplnis hoci aj rukou nakresleny nacrt pred a po, vyjadrenie spravcu ze nema namietky a tusim aj vypis z katastra ... do 30 dni ti pride vyjadrenie uradu ze nema namietky ... pokial neburas nosne steny statika nepotrebujes ... zacat mozes aj pred dorucenim vyjadrenia uradu, ale len pracami, na ktore sa nevztahuje ohlasovacia povinnost, napr. vyhodit umakart alebo sanitu
sito
27.11.13,21:16
Ohlásiť. A že bude na pôvodnom mieste.
malendom
28.11.13,01:07
Ak mas dobrych susedov nemusis inak ano.Opravim jednu info,stavebne urady ziadaju posudok statika aj ked buras priecky.
jslancik
28.11.13,06:37
keby si nám prezradil mesto, tak by sme gtfy a zistili by sme konkrétne. Možno sú drobné odlišnosti v rozličných mestách. Ale väčšinou bytové jadro by si mal ohlásiť. Aj statický posudok by si mal mať. Mňa sa napr. týkalo toto: http://obcan.zvolen.sk/ohlasenie-stavebnych-uprav.phtml?id3=33979. Ty si nájdi niečo vlastné.

Čo sa týka praxe - nie každý dáva ohlásenie. Riziko, že ťa niekto prezradí - hlavne správca, ktorého stanovisko musíš priložiť k ohláseniu. Bežní obyvatelia moc nemajú ako zistiť, že si ohlásenie nepodal.
bubkoch
28.11.13,14:17
jadro vobec nemusi byt na povodnom mieste (kludne ho moze +- meter posunut alebo upravit na ukor chodby a pod.) a ziaden staticky posudok netreba (pokial nerobi zasah do nosnych konstrukcii alebo nejde priecky betonovat :-) )
jslancik
28.11.13,14:23
jadro vobec nemusi byt na povodnom mieste (kludne ho moze +- meter posunut alebo upravit na ukor chodby a pod.) a ziaden staticky posudok netreba (pokial nerobi zasah do nosnych konstrukcii alebo nejde priecky betonovat :-) )

8. Statický posudok 2x, spracovaný oprávneným projektantom v odbore statika stavieb, ak ide o zásah do nosných konštrukcií stavby (aj v prípade prestavby bytového jadra).

Asi je to individuálne pre každé mesto. Preto som odporúčal preštudovať nároky príslušného mesta.
lapejko
01.12.13,19:44
všetko určujú dohodnuté pravidlá spoločenstva, statický posudok k jadru zo zákona nie je nutný, ohlasovacia povinnosť áno, niektoré spoločenstvá vyžadujú kópiu revíznej správy od úpravy plynového rozvodu a elektroinštalácie.