elena74
22.03.06,14:39
zdravim vas poradaci,dufam ze som na spravnej porade. Som zaciatocnicka a chcem sa spytat iked viem tejto temy tu bolo dost ci zamestnanec zaroven konatel firmy musi zaplatit cestnu dan. Dnes som bola na DU a povedala mi ze musi a tu som sa nieco docitatala ze v ziadnom pripade.Ma narok na PHM?
dakujem vam
Tweety
22.03.06,14:07
zdravim vas poradaci,dufam ze som na spravnej porade. Som zaciatocnicka a chcem sa spytat iked viem tejto temy tu bolo dost ci zamestnanec zaroven konatel firmy musi zaplatit cestnu dan. Dnes som bola na DU a povedala mi ze musi a tu som sa nieco docitatala ze v ziadnom pripade.Ma narok na PHM?
dakujem vam
V prvom rade napíš o čie auto ide, či o firemné, konateľovo, alebo aké?
sway
22.03.06,14:08
zdravim vas poradaci,dufam ze som na spravnej porade. Som zaciatocnicka a chcem sa spytat iked viem tejto temy tu bolo dost ci zamestnanec zaroven konatel firmy musi zaplatit cestnu dan. Dnes som bola na DU a povedala mi ze musi a tu som sa nieco docitatala ze v ziadnom pripade.Ma narok na PHM?
dakujem vam

Ak bude používať vlastné MV na podnikanie a uplatňovať si PHM a náhrady do nákladov, ale len vynaložené na podnikanie, tak dnes už Daň z motorových vozidiel platí firma. Treba podložiť zmluvou o používaní súkromného MV, a potom vypracovávať knihu jázd.;)
elena74
22.03.06,14:08
konatelovo sukromne auto
Tweety
22.03.06,14:10
konatelovo sukromne auto
Ak je jeho súkromné nemusí daň z MV zaplatiť. Potom si môže uplatniť náhradu za jeho používanie podľa zákona o CN(6,2).
sway
22.03.06,14:20
Ak je jeho súkromné nemusí daň z MV zaplatiť. Potom si môže uplatniť náhradu za jeho používanie podľa zákona o CN(6,2).

Ak sa auto používa na podnikanie, musí sa D z MV platiť.
"...alebo som nepostrehla niečo nové?..."

inak odpovedala som Ti v tej druhej téme - založila si otázku 2x :rolleyes:
elena74
22.03.06,18:13
dakujem za odpovede ale viac mudrejsia nie som...teda musi firma platit D za MV alebo nie?