stanusa
22.03.06,13:39
Dobrý deň,
mám na vás jednu prosbu. Môj známy - študent, si počas roka privyrábal hraním (je muzikant) u rôznych firiem na dohody o vykonaní práce. Samozrejme, že niektoré dohody zapatrošil a nepamätá si u akých firiem hral. Teraz potrebuje získať ročné zúčtovanie dane od firiem, nakoľko nie všetky firmy samé od seba posielajú tieto tlačivá. Vie mi niekto poradiť, kde by som mohla získať zoznam firiem, ktoré zaňho odviedli daň, resp. 0,8 úrazové poistenie. Aby ich mohol ešte rýchlo obvolať a urobiť si danové priznanie. Dá sa také niečo získať napr. v sociálnej poisťovni.
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
pavúčik
22.03.06,13:16
V sociálnej poisťovni by mali mať takýto zoznam, no neviem, či budú takí ochotní. Pokiaľ si zamestnávatelia splnili oznamovaciu povinnosť voči poisťovni, myslím, že by sa to dalo tu zistiť. Ale určite tam ten tvoj známy musí ísť osobne s dokladom totožnosti.
stanusa
22.03.06,13:42
Ďakujem.
Ešte sa chcem opýtať, čo by sa stalo ak by podal Daňové priznanie a chýbali by tam potvrdenia npr. z 2 firiem. Vie na to DU prísť. Inak určite nezarobil viac ako 50.000,--.
Zita4
22.03.06,13:43
Dobrý deň,
mám na vás jednu prosbu. Môj známy - študent, si počas roka privyrábal hraním (je muzikant) u rôznych firiem na dohody o vykonaní práce. Samozrejme, že niektoré dohody zapatrošil a nepamätá si u akých firiem hral. Teraz potrebuje získať ročné zúčtovanie dane od firiem, nakoľko nie všetky firmy samé od seba posielajú tieto tlačivá. Vie mi niekto poradiť, kde by som mohla získať zoznam firiem, ktoré zaňho odviedli daň, resp. 0,8 úrazové poistenie. Aby ich mohol ešte rýchlo obvolať a urobiť si danové priznanie. Dá sa také niečo získať napr. v sociálnej poisťovni.
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Tu je vidieť, aké je dôležité mať poriadok v papieroch :D . Veď predsa tie dohody by mal všetky mať doma pekne uložené a hneď by bol v obraze. :) (To len tak naokraj.)
stanusa
22.03.06,13:47
ja viem, že treba mať poriadok. Ja som poctivec v takýchto veciach. A keď som ho na také niečo upozornila, tak som bola ja tá zlá. Ale už si naštastie všetko odkladá. Tak dúfam, že za rok 2006 nebude mať žiadne resty. Len teraz potrebujem doriešiť rok 2005.
Zita4
22.03.06,13:48
Ďakujem.
Ešte sa chcem opýtať, čo by sa stalo ak by podal Daňové priznanie a chýbali by tam potvrdenia npr. z 2 firiem. Vie na to DU prísť. Inak určite nezarobil viac ako 50.000,--.
Daňový úrad dostane od všetkých zamestnávateľov ročné hlásenia a tam sa to dá pekne podľa rodných čísiel skontrolovať. Daňové priznanie musí podať, ak zarobil v roku 2005 viac ako 43968 Sk. Inak by nemusel, ale zrazenú daň by ani nedostal späť.