jaanna
28.11.13,14:12
Dobrý deň, menilo sa niečo na výplate PN po ukončení pracovného pomeru? Stalo sa mi, že pracovník po skončení pracovného pomeru nastúpil na PN a majiteľ niesol tlačivo PN na sociálnu poisťovňu a tam mu povedali, že prvých 10 dní platí zamestnávateľ, neviem či mi niečo uniklo, alebo natrafil na niekoho, kto to neovláda. Ďakujem.
Tweety
28.11.13,13:13
Nie, ak už v čase vzniku DPN nie je vaším zamestnancom, nemocenské od prvého dňa prepláca SP. Zamestnáv. už s jeho PN nemá nič. Všetko rieši bývalý zamestnanec sám.
veronikasad
28.11.13,13:14
Kedy skončil pracovný pomer a kedy bol začiatok PN-ky ?
Ak PN začala do 7 kal.dní, nemocenské od prvého dňa vypláca SP.
Xanti
28.11.13,13:19
Ináč s tým som sa stretla aj ja, čítala som o pár prípadoch kedy dokonca zamestnávateľ naozaj aj vyplatil tých 10 dní PN a pritom neoprávnene ... lebo v SP povedali, že to musí zaplatiť.

A ked si spomínam, i ja ked som šla PN zaniesť po skončení PP na SP, tak ma chceli odlifrovať, že zamestnávateľovi mám odniesť, tak som len sucho oznámila, že nie som zamestnaná a že si uplatňujem PN z OL .. a vtedy bolo po probléme. Len to, že ludia sa nevedia obrániť tak potom vznikajú riadne nedorozumenia ...
jaanna
28.11.13,13:27
pracovný pomer ukončil 31.10.2013 a PN má vystavenú 04.11.2013
Xanti
28.11.13,13:29
PN si mal sám pracovník odniesť na SP, vy ako fy s tým už nič nemáte ...
jaanna
28.11.13,13:45
Ďakujem, za odpovede, môj názor je taký istý, no a zamestnanec PN doniesol a už mu ho prevzali vo firme, takže už to asi nebudú viac riešiť
Katy a R
28.11.13,14:23
ale veď nič strašné sa nestalo, keď už aj zamestnávateľ prebral - len to hneď postúpi na SP (červené tlačivo) - a tá mu bude platiť nemocenskú dávku od prvého dňa.
veronikasad
28.11.13,14:27
Do kolonky "naposledy pracoval" je dobré napísať "pracovný pomer ukončený dňa ..." - ak sa PN-ka dostane k zamestnávatelovi