dayron
28.11.13,15:23
Dobrý deň,

potreboval by som poradiť ohľadom faktúry za právne poradenstvo. Minulý mesiac som dostal od známeho kontakt na koncipienta istej advokátky. Tento pán komunikoval aj so mnou aj s mojím známym, pri čom tvrdil, že prvá konzultácia je zdarma.

Dohodli sme sa na stretnutí, z ktorého vyplynulo, že mi pani advokátka môže pomôcť jedine tým, že prezistí stav prejednávanej veci u iného advokáta a to za odmenu 100 eur, a to až po podpísaní a doručení zmluvy, ktorú mi zašle v priebehu pár dní. Nič som nepodpisoval a ani som neposkytol osobné údaje. (na faktúre je moje meno a voľne dostúpná adresa z ORSR). Neskôr sme sa dohodli, že takúto službu nevyužijem, nakoľko pán advokát odmietal hovoriť s iným advokátom v tejto veci.

Dnes mi prišla faktúra na 81 eur. Mám povinnosť túto faktúru zaplatiť? Nemusí byť vystavená faktúra niečim podložená? Neuviedol ma pán koncipient do omylu?

Vopred ďakujem za radu.
mslavik
28.11.13,14:49
nič neplatiť, ak tvrdil, že prvá konzultácia je zdarma. ako dokáže že stretnutie sa uskutočnilo?
dayron
30.11.13,16:43
napriek tomu, ze to nemoze dokazat, ak nebude faktura uhradena, exekutor ma pravo vymahat tuto sumu, nie?
mslavik
02.12.13,12:08
nie. najprv musi prebehnut sud, kedy by sa mal branit ze bud ziadne stretnutie nebolo alebo ze bola slubena prva konz.zadarmo. rozhodne poslat oroginal faktury spať treba s dorucenkou a do sprievodneho listu napisat preco sa rozhodol nezaplatit...variant a alebo b...a toho sa potom drzat.