Vakos_SK
28.11.13,18:26
Od nedávna mi začal blbnúť notebook pri záťaži. Zopár krát sa mi to stalo aj v lete pri vysokých teplotách. Prejavuje sa to tak, že napríklad pri hraní hier (napr CSS) mám normálne 56 FPS ale v určitých intervaloch (od 2 min do 20 sec) mám veľký framedrop na 16 FPS (asi na 3-5 sec). Neviem či je to teplotou (prehrievaním) alebo bude chyba niekde inde. Dosť je mi divné, že keď hrám aj nenáročnú hru ako je Counter Strike: Source tak sa to prejavuje. To isté sa deje pri hraní Battlefield 4 čo mi úplne znemožňuje hrať hry žánru FPS.

Notebook je ešte v záruke takže reklamácia je možná.

ASUS k75vj
CPU: Intel(R) Core(TM) i7-3610QM CPU @ 2.30GHz Turbo Boost 3.30GHz
GPU: NVIDIA GeForce GT 635M 2GB
RAM: 8 GB
HDD: Seagate 1000 GB

Ďalšie informácie po požiadaní doplním.
misoft
28.11.13,17:36
O tomto sa tu už napísal skoro celý román.
Ja sa len spýtam - kontroluješ si vôbec, v akom stave a čistote je noťas? Robíš pravidelne kontrolu uložených súborov, čistenie registrov, defragmentáciu?
Pokiaľ hráš aj multiplayer - máš dostatočne rýchle pripojenie?

Pokiaľ máš na toto odpovede NIE - tak sa najskôr postaraj o stroj a potom tu "vyplakávaj".........
Vakos_SK
28.11.13,17:51
Hardware je úplne čistý lebo včera som ho mal otvorený a čistil som ho. Softwarové hĺbkové čistenia robievam priemerne raz raz do 2 mesiacov a rýchle čistenie pri každom vypínaní PC (stará sa mi o to advanced system care). Odstraňuje malware, chyby registrov, problémy súkromia, zbytočnosti, problémi pripojenia, maže neplatných zástupcov, defragmentuje registre, rieči problémy s výkonom, chyby prehliadača, chyby disku, bezpečtnostné diery, fragmenty disku. Tak toto všetko sa čistí pri vypínaní.
misoft
28.11.13,18:00
Hraješ on-line? Tak si potom pozri, či nekolíše pripojenie.
mecky
28.11.13,18:17
ja by som to tipol na prehrievajucu sa grafiku
skus stiahnit msi afterburner a nechat ho bezat pocas hrania,
z grafu by sa malo dat potom vycitat ci ti po prekroceni urcitej teploty spadnu takty grafiky
Vakos_SK
28.11.13,19:48
Je tam nejaky podtakt. Lebo zaklad som mal 797 a potom bol drop na 199. Snímok z grafu som pridal ku ostatným hore myslím že je tretí
Vakos_SK
28.11.13,19:48
Dá sa to teraz nejako vyriešiť?
Vakos_SK
29.11.13,15:19
Online hrávam ale málo kedy a stáva sa to aj v singleplayeri tak to asi bude Grafickou ako písal mecky len čo teraz s tým?
mecky
29.11.13,16:17
aky to bol casovy usek hrania? ten obrazok zase nevyzera az tak zle, je tam len jedno podtaktovanie, zhoduje sa to s tym ked sa hra zasekala?
inak teploty mas celkovo vysoke, ako na cpu tak na grafike,
teoreticky mozes skusit reklamovat notebook s tym ze sa prehrieva
prakticky mozno trochu pomoze chladiaca podlozka
napr nieco taketo http://www.alza.sk/coolermaster-notepal-l1-cerna-d273044.htm#recenze
Vakos_SK
29.11.13,16:29
Hral som iba chvíľu len na test kým sa to raz neseklo a hneď som to odfotil. Tak ak je možnosť reklamovať tak to aj čím skôr spravím lebo hranie už je prakticky nemožné