mondes
28.11.13,21:49
Prosím Vás pán Ing. Janoška, akú zmluvu máte na mysli? Vyberám časť Vašej odpovede na moje otázky:

"Vy ste sprostredkovateľ a Váš klient je prevádzkovateľ. Z toho vyplýva, že je povinný preveriť Vašu spôsobilosť chrániť jeho osobné údaje (to mal urobiť už predtým, než Vám zveril spracovanie) a uzavrieť s Vami zmluvu s potrebnými (hlavne formálnymi) náležitosťami."

O akú zmluvu ide? O klasickú zmluvu medzi dodávateľom a odberateľom? Ďakujem veľmi pekne.
avalik
28.11.13,21:10
mondes, ... citala si § 8 zakona?

§ 8

(2) Prevádzkovateľ je pri výbere sprostredkovateľa povinný dbať na jeho odbornú, technickú, organizačnú a personálnu spôsobilosť a jeho schopnosť zaručiť bezpečnosť spracúvaných osobných údajov opatreniami podľa § 19 ods. 1. Prevádzkovateľ nesmie zveriť spracúvanie osobných údajov sprostredkovateľovi, ak by tým mohli byť ohrozené práva a právom chránené záujmy dotknutých osôb.

(3) Prevádzkovateľ je povinný uzatvoriť so sprostredkovateľom zmluvu podľa odseku 1 pred začatím spracúvania osobných údajov, najneskôr v deň začatia spracúvania osobných údajov. Sprostredkovateľ je oprávnený spracúvať osobné údaje len v rozsahu, za podmienok a na účel dojednaný s prevádzkovateľom v zmluve a spôsobom podľa tohto zákona.

(4) Zmluva podľa odseku 3 musí obsahovať
...
h) vyhlásenie prevádzkovateľa, že pri výbere sprostredkovateľa postupoval podľa odseku 2 prvej vety,
...
mondes
28.11.13,21:19
No ďakujem, čítala som, len mi nejako ušlo to písmeno h), kde sa kladie dôraz na to vyhlásenie prevádzkovateľa. Jednoducho mi nešlo pochopiť, čo má zmluva medzi mnou a mojím klientom do činenia s ochranou os. údajov. Ale už chápem, vďaka.
avalik
28.11.13,21:46
proste budes mat dve zmluvy ... jednu na poskytovanie sluzieb a druhu podla § 8 - za jej znenie je ale zodpovedny klient
Ing. Ľubomír Janoška
29.11.13,10:12
asi už nemám čo dodať,
iba ak - ďakujem, avalik
:)