mivera
28.11.13,22:26
Prosím o radu. Pri odpočte vody, vodomer ukázal spotrebu 480 m3 a vodomer sa stále točil aj keď všetky točky, záchod, sprcha v dome boli zatvorené. Takže je jasné, že máme prasknuté potrubie. Ventilom sme zastavili prívod do domu, takže mama nemá vodu. Lokalizátor nenašiel miesto poruchy, lebo voda ide akousi predimenzovanou hadicou. Dnes sme zatiaľ vykopali jamu pri hlavnom prívode do domu do hĺbky cca 0.8 metra a zem zatiaľ nie je mokrá. Problém je, že otec zomrel a mama nevie kade je voda vedená. Na projekte je len rozvod v dome. Šachta je pred domom na jeho pravej strane aj rúra zo šachty ide doprava, ale hlavný prívod vody do domu je na ľavej strane domu. Takže z toho vyplýva, že trubka zo šachty je spojená s hadicou a tá vedie po pre nás neznámej trase. Keď ju kládli museli ju teda niekde otočiť. Vraj neexistuje, aby sa s hadicou niečo stalo, ale problém by mohol byť ten spoj. Ale kde je? meter dva od šachty? Inak šachta je hlboká 1.7 m a ja si neviem predstaviť ako to vykopeme, bager sa sem nedostane. No všetko je celé zle. Neporadíte, že či sa ozaj nedá zistiť prasknuté potrubie??
tienik
29.11.13,14:01
ak nie je mozne najst pamatnika tych prac, tak ako najlahsie vidim vykopat jamu pri dome, najst kde ta rura don vstupuje - to by nemalo byt tazke, ak zvnutra vidite vyvod. No a potom najkratsou castou vykopat novu, tak 1m hlboku drazku a do nej polozit novu hadicu. Cena hadice je o nicom, pracnost tam je - ale aspon z istym vysledkom. Ja by som to riesil takto - ak to teda nemi 100m
lapejko
01.12.13,19:40
tak isto, kopať postupne po hadici, nájsť problém, odstrániť a FOTIŤ aby bola dokumentácia...problém môže byť aj na vstupe do domu, ešte väčšia pravdepodobnosť.
dobrocani
05.12.13,10:48
Ja som riesil nieco podobne toto leto, minibagrom som si nechal vykopat vykop pre kanalizaciu a ked som uz ajtak rozkopal cely dvor, potiahol som pod zemou aj novu ruru na plyn a vodu. Staru ruru na vodu som ani nehladal, nech si kludne hnije dalej pod zemou, ved aj tak mala minimalne 30 rokov.